REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Aplikacja Pixel Heritage przenosi w czasy początków mobilnej fotografii

Pamiętacie pierwsze telefony z aparatami fotograficznymi? O ile mnie pamięć nie myli moją pierwszą fotograficzną Nokią był model 6610, którą następnie wymieniłem na 7650. Teraz, gdy trwa wyścig na megapiksele, potężne matryce i dobrą optykę wiele osób zapomina ile emocji towarzyszyło pierwszym zdjęciom wykonywanym telefonami komórkowymi. Dla wszystkich miłośników kamer 0.2 i 1.3 Mpix Nokia przygotowała niespodziankę w postaci aplikacji Pixel Heritage.

06.11.2012
22:09
Aplikacja Pixel Heritage przenosi w czasy początków mobilnej fotografii
REKLAMA
REKLAMA

W czasach, gdy Instagram i podobne aplikacje biją rekordy popularności Nokia udostępnia możliwość robienia prawdziwych retro fotek. Styl Vintage, który był jedynym obowiązującym stylem mobilnej fotografii kilka lat temu powraca w wielkim formacie. Dzięki programowi Pixel Heritage można zamienić swojego smartfona z Windows Phone w leciwe komóry, którymi swego czasu z taką namiętnością pstrykaliśmy fotki.

- tak tłumaczą swój pomysł twórcy aplikacji, Magdalena Drozdowska i Mateusz Książek

Zdjęcia wykonane tą apliakcją są zapisywane w oryginalnych, niskich rozdzielczościach. Prawdziwym smaczkiem są dodatki, którymi możemy okrasić nasze fotografie - któż powstydziłby się na starych fotkach kilku badpikseli lub śladów kurzu na obiektywie?

REKLAMA

Aplikacja jest darmowa i dostępna dzięki Virgin Mobile Polska. Za pomysł i wykonanie odpowiada DDB Warszawa oraz Clever Software, deweloper specjalizujący się w aplikacjach na Windows Phone. Program znajdziecie w Marketplace.

Wpis powstał we współpracy z firmą Nokia, partnerem Spider's Web

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA