REKLAMA

"Aktualności ze strony" - krok w kierunku większego porządku na Facebooku

Na Facebooku często zdarza się nam nową stronę polubić, ale zdecydowanie rzadszą sytuacją jest jej „odlajkowanie”. Konsekwencją tego jest fakt, że coraz więcej stron walczy o miejsce na naszej ścianie, a gdy dodamy do tego rosnący krąg znajomych robi się niezły bałagan. Twórcy serwisu na pewno też to widzą i wprowadzili do serwisu kolejną, bardzo pożyteczną  zmianę – ścianę przeznaczoną wyłącznie dla stron.

15.11.2012 13.36
„Aktualności ze strony” – krok w kierunku większego porządku na Facebooku
REKLAMA

Facebook nie obdarowuje swoich użytkowników po równo wprowadzanymi usprawnieniami technicznymi, jednak w tym przypadku zdaje się to być modyfikacja globalna. Mam więc nadzieję, że wszyscy Czytelnicy będą mogli sprawdzić opisywaną zmianę na własnej skórze. W zakładce „Strony” w lewym menu powinien znajdować się nowy link zatytułowany „Aktualności ze strony”. Po kliknięciu w niego pojawia się klasyczna ściana, jedynie ogołocona z aktywności naszych znajomych, za to zawierająca wszystkie najnowsze wiadomości z lubianych przez nas stron. Co warte zaznaczenia w żaden sposób nie wpływa to na funkcjonowanie „ściany głównej”.

REKLAMA

O ile nie jestem zwolennikiem wszystkich zmian jakie wprowadza Facebook, to w tym przypadku nie ma podstaw do narzekania. Jedną z tych niekorzystnych modyfikacji w ostatnim czasie były nowe zasady selekcji treści, które docierają do nas na stronie głównej. „Najciekawsze zdarzenia” są pomyłką na całej linii, za którą ktoś powinien się gęsto tłumaczyć. Zaznaczenie filtra „Najnowsze” też nie gwarantuje, że wszystkie interesujące informacje będą dostępne od razu, bez konieczności szukania po poszczególnych profilach.

Teraz przynajmniej w kwestii lubianych stron problem jest rozwiązany. Chociaż wciąż marzy mi się sytuacja, gdy po wejściu na stronę główną Facebooka nad wszystkimi aktualnościami pojawią się trzy duże przyciski „Aktualności znajomych”, „Aktualności stron”, „Wszystkie”. Przy takiej częstotliwości zmian i poprawek jaką obserwujemy ostatnio może i coś takiego wkrótce się pojawi.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA