REKLAMA

3 miliony nowych iPadów w 3 dni - pytanie, ile z tego iPadów mini

3 miliony nowych iPadów w 3 dni - poinformował właśnie Apple. Czego brakuje w tej informacji? Ano tego, co najważniejsze - podziału na to, ile z tych 3 mln sprzedało się iPadów mini, a ile iPadów czwartej generacji. Już wiemy, że Apple nie będzie szczegółowo informował na temat konkretnej sprzedaży iPada mini. Będzie jak z iPodem touch - co jakiś czas będziemy się dowiadywać o tym, jaki procent sprzedaży całej linii iPada stanowi sprzedaż iPada mini.

05.11.2012 14.58
3 miliony nowych iPadów w 3 dni - pytanie, ile z tego iPadów mini
REKLAMA

3 mln sztuk nowych iPadów to dokładnie tyle, ile pół roku temu sprzedało się iPadów trzeciej generacji (tzw. the new iPad). Już więc wiemy, że poszerzając portfolio tabletów Apple nie może liczyć na znacznie zwiększoną sprzedaż początkową. Tak jak w marcu, tak i w listopadzie liczba osób zainteresowanych tabletem od Apple'a jest podobna, chociaż z drugiej strony warto zauważyć, że to druga premiera iPada w roku, więc w naturalny sposób jej potencjał powinien być nieco mniejszy, a nie jest.

REKLAMA

Niezwykle ciekawym pytaniem byłoby to, ile z tych, które w marcu kupowały iPada 3 kupiły w miniony weekend nowe iPady było nowymi klientami Apple'a. Oczywiście odpowiedzi na to pytanie nie mamy i raczej mieć nie będziemy, choć to właśnie ona dałaby nam pełny obraz sukcesu (bądź też umiarkowanego sukcesu) ostatniej premiery.

3 mln nowych iPadów to przy okazji 3 razy więcej niż iPadów 2 generacji, których w pierwszy weekend dostępności sprzedało się 1 mln sztuk. Pierwszy iPad sprzedał się w liczbie 300 tys. sztuk w pierwszym dniu, a w pięć dni wykręcił 450 tys.

REKLAMA

Podsumowując, wiemy że:
- iPad mini nie będzie miał oddzielnie raportowanej sprzedaży
- premiera nowych iPadów była na poziomie premiery iPada 3

Czego nie wiemy:
- ilu nowych klientów zyskał Apple

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA