REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Zamiast nowej konsoli, odchudzona stara - PlayStation 3 Super Slim

Niemal tradycją dla konsol do gier firmy Sony jest wydawanie po pewnym czasie poprawionych wersji – mniejszych, lżejszych i bardziej oszczędnych. PlayStation doczekało się PSOne, PlayStation 2 w pewnym momencie na półkach zastąpiło PSTwo, a PlayStation Portable na emeryturę udało się w wersji Street. PlayStation 3 zostało odchudzone niemal trzy lata temu, a teraz Sony, ku zdziwieniu części graczy wypatrujących bardziej zapowiedzi zupełnie nowej generacji konsoli, ogłosiło pojawienie się w sklepach jeszcze bardziej kompaktowej „peestrójki”, nazwanej Super Slim.

10.10.2012
16:50
Sony wypuszcza nową wersję konsoli PlayStation 3 - SuperSlim
REKLAMA

Główne zmiany dotyczą oczywiście rozmiarów i wyglądu sprzętu. Super Slim waży jedynie 2,1 kg i z wymiarami 290 × 60 × 230 mm (szerokość, wysokość, długość) jest o 25% mniejsze niż poprzednio dostępny model Slim. Zmianie uległa również ilość i rodzaje pamięci w zestawach sprzedażowych. Nowe PS3 można kupić u nas w wersji z dyskiem twardym o pojemności 500GB (zastępującym wersję Slim 320GB, lub debiutującą w tej konsoli pamięcią flash, na której pomieści się 12GB danych (zamiast Slim 160GB HDD).

REKLAMA

Konsola w wersji 500GB (zestawy z FIFĄ 13 lub grami od Sony: Gran Turismo 5 i Uncharted 3) pojawiła się w sklepach 28 września, a jej ceny oscylują w granicach 1250-1300zł. Wersja z pamięcią flash ma pojawić się w połowie października, jej cena została ustalona na poziomie 229,99 euro (po dzisiejszym kursie 945zł). Dodatkowo osoby myślące nad zaopatrzeniem się, oprócz w PS3, także w najnowszą przenośną konsolę Sony – PS Vita powinny wstrzymać się z zakupami do końca roku, ponieważ na ten czas producent zapowiedział pojawienie się w sklepach zestawu składającego się z obu konsol. Ceny nie są znane, ale z pewnością będzie to bardziej opłacalny zakup, niż nabywanie dwóch urządzeń oddzielnie.

REKLAMA

Osobiście wprowadzenie wersji Super Slim przyjąłem z mieszanymi uczuciami. Koszt produkcji maksymalnie odchudzonego PS3 ma być niższy, niż poprzednich wersji, jednak nie powoduje to w chwili obecnej spadku ceny. Zwiększenia pojemności dysków przeciętny konsument nie odczuje (wersja 12GB to w ogóle pomyłka przy obecnych rozmiarach patchy, czy DLC), a „power userzy” magazynujący ogromne ilości danych na PS3 swoje konsole już pewnie dawno nabyli, a dyski zmienili we własnym zakresie. Aż prosiłoby się o dorzucenie chociażby kabla HDMI. Taki ruch dużym wydatkiem dla Sony pewnie by nie był, a byłby za to bardzo wygodny dla kupujących. Obecnie po wyjęciu konsoli z pudełka możemy podpiąć ją do swoich ogromnych telewizorów Full HD z 3D za pomocą pamiętającego czasy pierwszego PlayStation kabla chinch, bo tylko taki znajdziemy w zestawie.

Wątpię, aby znalazło się wiele osób, których pojawienie się PS3 Super Slim nagle przekona do sięgnięcia po konsolę Sony. Jednak osoby, które i tak myślały o własnym egzemplarzu PlayStation 3 mogą na tym wszystkim zyskać, ponieważ pojawienie się super lekkiej wersji powinno zaowocować nowymi, ciekawymi promocjami na znajdujący się jeszcze w sprzedaży model Slim.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA