REKLAMA

Wirtualna wycieczka po zdjęciach z Instagrama? Dzięki Worldc.am to możliwe

Siedzę sobie i przeglądam zdjęcia z Instagrama zrobione w konkretnych lokalizacjach. Zajrzałam już do biur CD Projektu, Allegro czy Agory, sprawdziłam, czy we Wrocławskich Starbucksach faktycznie hipsterzy lubią robić zdjęcia i wrzucać na Instagrama, zobaczyłam co tam w siedzibach Facebooka, Google’a i Microsoftu. Wszystko z perspektywy nie pozowanych zdjęć a'la Street View, ale zdjęć z Instagrama, zrobionych przez użytkowników i wrzuconych do tego serwisu. Wycieczkę sponsoruje Worldc.am.

04.10.2012 11.21
Dzięki Worldc.am możemy zwiedzać konkretne miejsca na zdjęciach z Instagrama.
REKLAMA

Worldc.am to proste narzędzie do wyszukiwania zdjęć z Instagrama. Wpisujemy miasto i miejsce, a serwis wyświetla nam zdjęcia zlokalizowane w tym miejscu. Dodatkowo pokazuje nam popularne w danym mieście miejsca i umożliwia wrzucenie strony na Twittera lub Facebooka. Banalna w nieskomplikowaniu ciekawostka.

REKLAMA

Worldc.am jest o tyle ciekawszy od innych podobnych narzędzi, że korzysta właśnie ze zdjęć z Instagrama. Nie z oficjalnie zrobionych zdjęć miejsc, ale z dosyć emocjonalnych, robionych z perspektywy zwykłych ludzi, przefiltrowanych, kwadratowych zdjęć. Dlatego zazwyczaj na Worldc.am nie znajdziemy panoram całych wnętrz czy ugrzecznionych poz, ale zdjęcia ciekawostek, przedmiotów, jedzenia, obcych ludzi... To dosyć ciekawe doświadczenie.

Dowiedziałam się, że przed Microsoftem stoi taki wóz z jedzeniem:

microsoft

I poznałam dinozaura sprzed siedziby Google'a, na wielu zdjęciach:

REKLAMA
googlerex

Jeśli znajdziecie jakieś oryginalne ciekawostki na Worldc.am podzielcie się nimi w komentarzach!

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA