REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Windows Phone 8 na Nokii Lumia 920 i 820 - nasze pierwsze wrażenia (wideo, galeria)

23.10.2012
9:01
Windows Phone 8 na Nokii Lumia 920 i 820 - nasze pierwsze wrażenia (wideo, galeria)
REKLAMA

Na warsztatach Nokii w Helsinkach mamy możliwość bliższego zapoznania się z najnowszą wersją mobilnego systemu operacyjnego Microsoftu Windows Phone 8, który będzie miał premierę 29 października. Pierwsze wrażenie? Świetne, choć nie różni się dramatycznie od tego, z czym mamy do czynienia w Windows Phone 7. 

REKLAMA

Do tej pory Microsoft pozwalał dziennikarzom i blogerom zaglądać jedynie do ekranu głównego w nowej wersji Windows Phone'a. Nam udało się spędzić dłuższą chwilę przeczesując zasoby całego systemu operacyjnego zainstalowanego na najnowszych smartfonach fińskiego producenta. Zaskoczeń specjalnych nie ma i trzeba szczerze powiedzieć, że najciekawiej prezentują się nowe aplikacje Nokii, w tym przede wszystkim Nokia City Lense oraz pakiet oprogramowania związanego z aparatem fotograficznym.

Najnowsza wersja systemu Microsoftu działa niezwykle sprawnie i bez żadnych opóźnień, choć do tego zdążyliśmy się już przyzwyczaić, że w przypadku Windows Phone'a nie ma mowy o żadnych lagach, czy opóźnieniach. Dzięki unifikacji interfejsu użytkownika we wszystkich aplikacjach, wygląd systemu jest spójny, a użytkownik nie będzie miał żadnych problemów z nawigacją.

Największą zmianą w stosunku do Windows Phone 7 jest ekran startowy. Można wręcz powiedzieć, że Windows Phone 8 to zdecydowanie dopieszczona wersja poprzedniej wersji systemu. Teraz na ekranie startowym kafle ze skrótami do aplikacji mogą przybierać trzy rozmiary. To ciekawe rozwiązanie szczególnie dla tych, którzy nie lubią przywiązywać się zbytnio do jednego widoku ekranu głównego. Drugi ekran systemu Windows Phone z listą aplikacji się nie zmienił - to wciąż dokładnie ten sam sposób wyświetlania listy zainstalowanych aplikacji.

Na głębszy opis wszystkich niuansów nowej wersji Windows Phone'a przyjdzie czas, gdy będziemy mogli spędzić z nim nieco więcej czasu. Tymczasem zapraszamy  do obejrzenia krótkiego wideo prezentującego Windows Phone 8 na Nokii Lumia 920 oraz do przejrzenia galerii zdjęć prezentującej różne ekrany nowego systemu Microsoftu.

Nokia Lumia 920 Windows Phone welcome screen
Windows Phone 8 app list
Windows Phone 8 app list
Windows Phone 8 tiles
Windows Phone 8 tiles switching
Windows Phone 8 tiles switching 2
Nokia Lumia 920, Windows Phone 8
Windows Phone 8 xbox
Windows Phone 8 Xbox music
Windows Phone 8 Voice Control
Windows Phone 8 voice control panel
Windows Phone 8 Voice Control 2
Windows Phone 8 Spider’s Web
Windows Phone 8 Spider’s Web tile
Windows Phone 8 share options
Windows Phone 8 search
Windows Phone 8 search and IE
Windows Phone 8 search 3
Windows Phone 8 search 2
Windows Phone 8 phone storage
Windows Phone 8 multitasking
Windows Phone 8 lock screen options
Windows Phone 8 location settings
Windows Phone 8 keyboard
Windows Phone 8 Internet Explorer
Windows Phone 8 battery saver
Windows Phone 8 backup
Nokia tap and send
Nokia Reading
Nokia Pictures
Nokia Pictures 2
Nokia Creative Studio Windows Phone 8
Nokia City Lenses
Nokia City Lenses 2
REKLAMA
Nokia Animated Pics Windows Phone 8
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA