Tech

Windows Phone 8 na Nokii Lumia 920 i 820 - nasze pierwsze wrażenia (wideo, galeria)

166 interakcji
dołącz do dyskusji

Na warsztatach Nokii w Helsinkach mamy możliwość bliższego zapoznania się z najnowszą wersją mobilnego systemu operacyjnego Microsoftu Windows Phone 8, który będzie miał premierę 29 października. Pierwsze wrażenie? Świetne, choć nie różni się dramatycznie od tego, z czym mamy do czynienia w Windows Phone 7. 

Do tej pory Microsoft pozwalał dziennikarzom i blogerom zaglądać jedynie do ekranu głównego w nowej wersji Windows Phone'a. Nam udało się spędzić dłuższą chwilę przeczesując zasoby całego systemu operacyjnego zainstalowanego na najnowszych smartfonach fińskiego producenta. Zaskoczeń specjalnych nie ma i trzeba szczerze powiedzieć, że najciekawiej prezentują się nowe aplikacje Nokii, w tym przede wszystkim Nokia City Lense oraz pakiet oprogramowania związanego z aparatem fotograficznym.

Najnowsza wersja systemu Microsoftu działa niezwykle sprawnie i bez żadnych opóźnień, choć do tego zdążyliśmy się już przyzwyczaić, że w przypadku Windows Phone'a nie ma mowy o żadnych lagach, czy opóźnieniach. Dzięki unifikacji interfejsu użytkownika we wszystkich aplikacjach, wygląd systemu jest spójny, a użytkownik nie będzie miał żadnych problemów z nawigacją.

Największą zmianą w stosunku do Windows Phone 7 jest ekran startowy. Można wręcz powiedzieć, że Windows Phone 8 to zdecydowanie dopieszczona wersja poprzedniej wersji systemu. Teraz na ekranie startowym kafle ze skrótami do aplikacji mogą przybierać trzy rozmiary. To ciekawe rozwiązanie szczególnie dla tych, którzy nie lubią przywiązywać się zbytnio do jednego widoku ekranu głównego. Drugi ekran systemu Windows Phone z listą aplikacji się nie zmienił - to wciąż dokładnie ten sam sposób wyświetlania listy zainstalowanych aplikacji.

Na głębszy opis wszystkich niuansów nowej wersji Windows Phone'a przyjdzie czas, gdy będziemy mogli spędzić z nim nieco więcej czasu. Tymczasem zapraszamy  do obejrzenia krótkiego wideo prezentującego Windows Phone 8 na Nokii Lumia 920 oraz do przejrzenia galerii zdjęć prezentującej różne ekrany nowego systemu Microsoftu.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst