REKLAMA

Zainstalowałam Ubuntu na Nexusie 7 - na razie to tylko ciekawostka

Canonical postanowił uczynić z Nexusa 7 urządzenie, na którym będzie testował Ubuntu. Nie dlatego, że ma plany wypuszczenia już na dniach tabletowej wersji systemu. Ubuntu na Nexusie 7 ma pomóc w eliminowaniu błędów, poprawie wydajności, czasu pracy na baterii itp. Przed wersją co najmniej 14.04 nie ma co spodziewać się Ubuntu na urządzeniach mobilnych. Jednak można zainstalować sobie Ubuntu na Nexusie 7 - co oczywiście zrobiłam.

27.10.2012 12.24
Ubuntu na Nexusie 7 - wideo
REKLAMA

Wszystko dlatego, że instalacja jest naprawdę banalna. Wystarczy pobrać Ubuntu Nexus7 Installer (wcześniej odblokować urządzenie według instrukcji - trwa to dosłownie minutę) i kliknąć "instaluj". Ubuntu ściągnie i zainstaluje się. Jednak nie polecam robić tego z kilku powodów.

REKLAMA

Wydajnościowo jest kiepsko, a system się wiesza. Interfejs to oczywiście interfejs desktopowy, więc przyciski i inne jego elementy są po prostu malutkie. Klawiatura onboard też nie jest dobrze przystosowana do obsługi dotykiem - jeśli nie macie rysika, nie ma co tracić czasu na te zabawy. Mimo wszystko Ubuntu na Nexusie 7 działa, ale pokazuje, jak daleką drogę ma przed sobą jeszcze Canonical do spełnienia wizji "Ubuntu na komputerach, urządzeniach mobilnych i telewizorach".

ubuntu on nexus 7 3
ubuntu on nexus 7 4

Na razie to taka ciekawostka.

P.S. Mam wrażenie, że dopiero z Ubuntu na pokładzie, ekran mojego Nexusa 7 pokazuje swoje możliwości. Drobne elementy, szczegółowość czy przezroczystość Dasha sprawiają, że patrzę na ekran z zachwytem.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA