REKLAMA

TomTom trafił do Google Play, nie za późno?

Androidowa wersja nawigacji TomTom pojawiła się dzisiaj w sklepie Google Play. Oczywiście nie jest to pierwsza dobra nawigacja offline z której mogą korzystać posiadacze telefonów z zielonym robotem, ale bez wątpienia TomTom jest pozycją wartą uwagi.

04.10.2012 18.25
Nawigacja TomTom dostępna już w sklepie Google Play
REKLAMA
REKLAMA

Do cech szczególnych mobilnego TomToma trzeba zaliczyć zaawansowaną nawigację ktrok-po-kroku (turn-by-turn) z asystentem pasa ruchu, która jest w pełni funkcjonalna w trybie offline. Kupując jednorazowo licencję otrzymamy również dożywotnio bezpłatny dostęp do najnowszych map. Duże aktualizacje pojawiać będą się co najmniej 4 razy w roku, czyli co kwartał.

Dzięki funkcjom IQ Routes i TomTom HD Trafiic nawigacja podaje zawsze dobry czas pozostały do końca podróży oraz informuje o możliwych korkach proponując przy tym wybór alternatywnej trasy. Warto zaznaczyć, że baza fotoradarów jest aktualizowana i odświeżana w czasie rzeczywistym, więc korzystając z nawigacji mamy dużą szanse na uniknięcie mandatów.

tomtom1
tomtom2

Dodatkowe funkcje:
- Widok z perspektywy kierowcy 2D/3D
- Wyraźne instrukcje głosowe
- Szybkie wyznaczanie nowej trasy
- Trasy z wieloma postojami
- Trasy ekologiczne
- Jedź do kontaktów
- Miliony fabrycznie zainstalowanych UM-ów
- Automatyczne wyciszanie muzyki
- Automatyczny tryb dzienny i nocny
- Symbole samochodów
- Kolory mapy

tomtom5
tomtom3

W sklepie Google Play znajdziemy kilka różnych wersji terytorialnych w różnych cenach. Polaków zaciekawi zapewne nie tylko mapa Polski, ale pakiet z całą Europą Wschodnią, który jest w tej samej cenie. Oto pełna lista dostępnych wersji aplikacji:
TomTom Europa Wschodnia - 184,95zł
TomTom Polska - 185zł
TomTom Europa Zachodnia - 239,95
TomTom Europa - 319,95zł
Pozostałe kraje

Oczywiście ucieszyła mnie informacja o premierze androidowej wersji TomToma. Każda konkurencja na rynku jest dobra – nawet ta pozorna. Pojawia się jedno pytanie, dlaczego TomTom zdecydował się tak późno na wypuszczenie tej wersji aplikacji? Obawiam się, że teraz – tym bardziej po sezonie wakacyjnym – może być ciężko przyciągnąć znaczącą grupę klientów.

Trzeba pamiętać, ze konkurencja nie śpi i już od dawna jest dostępna na smartfonach z Androidem. Dla przykładu Navigon ma już setki tysięcy pobrań i jest jedną z najpopularniejszych płatnych aplikacji w swojej kategorii. Za mapę całej Europy w Navigonie zapłacimy tylko 199zł, czyli o 120zł mniej niż za odpowiednik TomToma. Również Sygic odniósł znaczący sukces w Google Play. Darmową wersję trial (7 dni) pobrało już grubo ponad 10 milionów osób, a liczba ta stale rośnie. Istniej zatem uzasadniona obawa, że TomTom mógł przespać swoją szansę na sukces, gdyż wielu użytkowników zakupiło już licencję na inne programy nawigacyjne.

REKLAMA

Niebawem na łamach Spider’s Web opublikuję test nawigacji GPS dostępnych na platformę Android, w którym planuję również uwzględnić nowego TomToma.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA