REKLAMA

Co takiego nowoczesnego może być w lodówce? Spider's Web na konferencji Liebherr

Dziś świat technologii żyje głównie urządzeniami przenośnymi – to smartfony i tablety są na ustach wszystkich, gdzieś zboku rozstrzygają się losy przyszłości telewizorów. Jednak w naszym codziennym życiu natykamy się na wiele innych sprzętów najeżonych nowoczesnymi rozwiązaniami. Nic więc dziwnego, że redakcja Spider’s Web została zaproszona na pierwszą konferencje marki Liebherr w Polsce.

20.10.2012 14.31
Liebherr - lodówki w których liczy się jakość, design oraz innowacje
REKLAMA

Niemiecka firma to światowej klasy zawodnik, możemy go kojarzyć z żurawi i innych ciężkich maszyn budowlanych – jednak specjalizuje się ona także w lodówkach. Na Spider’s Web o sprzęcie AGD piszemy na ogół, gdy pojawia się jakiś sprzęt z wbudowanym modułem Wi-Fi i dostępem do Facebooka. Tego jednak żaden z sprzętów chłodzących Liebherr’a jeszcze nie posiada. Co najwyżej niektóre chłodziarki posiadają eleganckie panele dotykowe ułatwiające wybieranie odpowiednich ustawień.

REKLAMA
Liebbher-konferencja-1

Zaawansowane technologie kryją się wewnątrz. W lodówkach Liebherr’a znajdziemy specjalny system BioFresh który odpowiada za jakość żywności którą przechowujemy w dedykowanych szufladach. Produkty spożywcze w szufladach z tym systemem potrafią zachować świeżość nawet do trzech razy dłużej niż na tradycyjnej półce. Dla owoców i warzyw dedykowana jest szuflada HydroSafe o podwyższonej wilgotności, wszyscy wiemy jednak, że mięso, ryby czy nabiał wilgoci nie lubią dlatego w przypadku tych lodówek warto je schronić w szufladach DrySafe.

Liebbher-konferencja-3

Gdy coraz więcej firm stara się tworzyć obudowy laptopów czy innych sprzętów z jednego kawałka aluminium czy plastiku (tzw. Unibody) to podobne rozwiązania znajdują się również w lodówkach. Komora wewnętrzna chłodziarek Liebherr wykonana jest z pełnego odlewu, bez łączeń i trudno dostępnych zakamarków. W połączeniu z półkami i szufladami które można myć w zmywarce znacząco ułatwia to dbanie o higienę w naszej lodówce. Natomiast SoftSystem nie pozwoli nam na trzaśnięcie drzwiczkami.

Liebbher-konferencja-2

Z chłodziarkami i zamrażarkami zawsze kojarzyć nam będzie się również lód. Liebherr posiada trzy różne typy kostkarek do lodów - tradycyjną zewnętrzną oraz ukryte w środku lodówki z pojemnikiem na wodę lub też wymagające podłączenia bieżącego źródła wody. Sprzęt ten posiada także system NoFrost zapobiegający pokrywaniu się szronem zamrażarki oraz SuperFtost umożliwiający w krótkim czasie uzyskać temperaturę -32 stopni Celsiusa.

Liebbher-konferencja-5

Lodówki to jednak taki bardzo przyziemny sprzęt, każdy z nas musi się w takową wyposażyć i raczej nie ekscytujemy się nimi, choć oczywiście warto dokonać rozsądnego i dobrego wyboru spomiędzy szeregu różnorodnych modeli. Na konferencji Liebherr zaprezentował jednak znacznie bardziej nietuzinkowy, ekskluzywny sprzęt. Znów nie są to urządzenia które zachwycą maniaków nowoczesnych technologii ale być może wśród naszych czytelników znajdą się koneserzy znamienitych win i cygar. Zaprezentowano specjalne winiarki zapewniające naszym drogocennym trunkom jak najlepsze warunki przed ich właściwym zaserwowaniem. Swoje miejsce znalazł też Humidor, czyli chłodziarka do przechowywania cygar. Wzornictwo tego sprzętu sprawiało, że taki Humidor idealnie wkomponuje się w ekskluzywny salon czy inne pomieszczenie. Warto dodać, że we wnętrzu znajdują się kasetki wykonane ręcznie z hiszpańskiego cedru, a specjalne systemy Liebherra zapewniają cygarom odpowiedni poziom wilgotności i temperatury.

REKLAMA
Liebbher-konferencja-7

Jakość, design oraz innowacja to nie tylko domena sprzętu z doliny krzemowej. Prawdziwy geek powinien zadbać także o pozostałe sprzęty w domu. Jak się okazuje lodówki wcale nie są takie nudne. A jeśli dodać fakt, że coraz częściej pojawiają się rozwiązania pozwalające nam monitorować ich stan za pośrednictwem sieci, to chyba nikogo nie zdziwi, że i na Spider’s Web taki sprzęt od czasu do czasu się pojawia.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA