REKLAMA

Szybki check-in na Foursquerze w Nokia Lumia 610 NFC

Z każdym kolejnym miesiącem serwis geolokalizacyjny Fourquare zdobywa w Polsce kolejnych zwolenników. Zastosowanie technologii NFC w smartfonie Nokia Lumia 610 NFC pozwala korzystać z serwisu bez konieczności żmudnego wyszukiwania miejsca, w którym się znajdujemy.

02.10.2012 11.44
Wykorzystanie technologii NFC w smartfonach Nokia Lumia 610 NFC na przykładzie aplikacji foursquare
REKLAMA
REKLAMA

Wystarczy przyłożyć smartfon np. do odpowiedniej strony w menu w restauracji, by dokonać błyskawicznego „zameldowania się” w danym miejscu. Tym samym zbierając kolejne punkty, odznaki oraz powiadamiając naszych znajomych gdzie można nas spotkać i wypić wspólnie z nami kawę.

Zbieranie kolejnych odznak oraz rywalizowanie ze znajomymi o miano lidera w rankingu foursquare to nie wszystko, do czego może się przydać ta aplikacja w smartfonie Lumia 610 NFC. Meldując się w danej lokalizacji, możemy skorzystać z porad dotyczących danego miejsca, a które pozostawili inni użytkownicy tego serwisu społecznościowego. Dzięki temu możemy uniknąć niewłaściwych wyborów z menu restauracji - kierując się zdaniem innych osób wskazujących specjalność lokalu.

Jeśli korzystacie z łączności Wi-Fi, to w wielu miejscach użytkownicy pomagają sobie podając informacje w jakim miejscu można skorzystać z bezpłatnego dostępu do internetu, a czasami i również pozostawiając loginy i hasła do sieci przeznaczonej tylko dla klientów danego lokalu. To cenna informacja dla osób przebywających w pobliżu, a nie będących jego klientami.

REKLAMA

Wpis powstał we współpracy z partnerem Spider’s Web, firmą Nokia.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA