REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Tech

Samsung Galaxy S II ułoży Kostkę Rubika w 5 sekund

Na pewno każdy z Was spędził kiedyś mniej lub bardziej długie chwile na układaniu Kostki Rubika. Jednak, chyba nikomu nie udało się tego dokonać tak szybko jak CubeStormerowi II, czyli robotowi stworzonemu właśnie do tego celu. W zasadzie większość z nas byłaby go w stanie zbudować w domowym zaciszu i nie ma tutaj ani słowa przesady.

Robot zbudowany z klocków lego oraz smartfona Samsunga układa kostkę Rubika w 5 sekund
REKLAMA
REKLAMA

CubeStormer II został zbudowany głównie z czterech zestawów klocków Lego Mindstorms NXT oraz Samsunga Galaxy S II, który stanowi mózg całego robota. Projekt tak niecodziennego robota powstał na zlecenie ARM znanego z produkcji procesorów, a został zrealizowany przez Mike'a Dobson i Davida Gilday’a.

REKLAMA

Niemal rok temu rzeczony robot ustanowił rekord Guinnessa dla najszybciej układającego Kostkę Rubika z czasem 5,270 sekundy. Dla porównania najlepszy rezultat uzyskany przez człowieka wynosi 5,66 sekundy i jest dziełem Feliksa Zemdegsa z Australii, tym samym jest jedynym człowiekiem który „złamał” granicę 6 sekund. Na drugim miejscu z czasem 6,09 sekundy znajduje się Yumu Tabuchi z Japonii. Na trzecim miejscu uplasował się Polak – Michał Pleskowicz z czasem 6,11 sekundy.

Jak widać w tym wyścigu maszyny już nas wyprzedziły. Na całe szczęście chodzi tylko i wyłącznie o układanie Kostki Rubika.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: przedwczoraj
Aktualizacja: 3 dni temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA