REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Prezentacja Windows Phone 8 - Microsoft właśnie odkrywa wszystkie karty

Windows Phone 8, choć w zarysach znany już od dawna, pozostawiał wciąż wiele znaków zapytania. Jednak do dzisiaj - do oficjalnej prezentacji tego systemu, po której możemy oczekiwać wysypu smartfonów z tym systemem. Co dokładnie wnosi Windows Phone 8? O tym poniżej.

29.10.2012
19:11
Prezentacja Windows Phone 8 – Microsoft właśnie odkrywa wszystkie karty
REKLAMA

REKLAMA

Windows Phone 8 jest stworzony, by pracować optymalnie na Snapdragonach od Qualcomma. W Marketplace dostępne jest już 120 tysięcy aplikacji, a sam Windows Phone będzie posiadał wsparcie dla dwa razy większej liczby języków.

Microsoft chwali się, że stworzył coś oryginalnego i nie wykorzystał statycznych ikon - chodzi o kafelki, które "wyciągają" informacje z sieci społecznościowych, aplikacji czy samego systemu. Wg. Microsoftu "dzięki temu można wzmacniać więzi z ludźmi, obserwując z ekranu startowego co się u nich dzieje w czasie rzeczywistym".

wp8 personal
wp8 nowe kafelki

Microsoft podkreśla znaczenie nowych kafelków. To już widzieliśmy... "Wzięliśmy aplikacje, które znacie i lubicie, i zintegrowaliśmy je mocno w systemie - z portfelem, ze zdjęciami, czy nawet ekranem blokady. Lockscreen jest bardzo ważnym elementem, na który patrzymy setki razy dziennie. Teraz będzie bardziej osobisty - będzie wyświetlał treści z twoich ulubionych aplikacji, zdjęcia, wiadomości, wyniki sportowe. Sam o tym zdecydujesz".

wp8 new lockscreen

Na lockscreenie treści i powiadomienia będzie mógł na przykład wyświetlać Facebook, przebudowany i zoptymalizowany dla Windowsa 8.  "To tylko mały przykład. Inny deweloperzy też już korzystają z nowych możliwości - np. Twitter czy Skype".

wp8 facebook lockscreen

Skype będzie mógł w końcu działać w tle, a Microsoft chwali się, że nie drenuje to baterii. "Poza tym na WP8 mamy 46 z 50 najpopularniejszych na innych platformach aplikacji. Mamy Temple Run - bo przepisanie aplikacji stworzonych w oparciu o Unity jest teraz bardzo proste".

wp8 46 of 50 top apps

"Grę będzie można rozpocząć na innym urządzeniu w miejscu, w którym skończyło się grać np. na smartfonie". Użytkownicy WP8 dostaną też darmowy, roczny dostęp do Pandory, ale tylko w krajach, w których ta jest obecna - jest to internetowe radio muzyczne.

Windows Phone 8 zadba też o kontrolowanie kosztów internetu mobilnego - Data Sense poinformuje, które aplikacje i jak używają internetu mobilnego. Każda strona internetowa zostanie skompresowana na poziomie chmury i smartfona. System rozpozna też pobliskie WiFi z wbudowanej listy, a także automatycznie zmieni sposób zużycia pakietów poprzez rozpoznanie zbliżania się do limitu. "To, co odróżnia nasze rozwiązanie od konkurencji to to, że faktycznie pomagamy zmniejszyć zużycie, a nie tylko informujemy i zużyciu pakietu. Nasze testy pokazały, że dzięki Data Sense zużywa się nawet o 45% danych mniej!"

wp8 data sense

Windows Phone 8 będzie miał też funkcję nazwaną "Kid's Corner" - czyli tryb, w którym można wybrać konkretne aplikacje, a zablokować inne. Właściciel telefonu wybiera bezpieczne miejsca w systemie - określone gry czy aplikacje - po czym np. dziecko używające telefonu ma dostęp tylko i wyłącznie do nich. Dzieci mogą personalizować swój kącik, np. zmieniać kolory.

wp8 kids corner in action

Na scenie pojawiła się Jessica Alba jako przykład osoby, która używa Kid's Corner. Taka postać na pewno pomoże w promocji:) Jessica uwielbia Windows Phone 8 za to, że pokazuje informacje ważne dla niej na kafelkach - dzięki temu jej telefon jest bardzo osobisty. "Przy przerzucaniu się z iPhone'a na Lumię martwiłam się o swoją muzykę z iTunes - czy wszystko będę miała również na Windows Phone? Jednak okazało się to bezproblemowe. Moja rodzina i znajomi uwielbiają mój telefon i gdy widzą Live Tiles, stwierdzają, że chcą to samo".

wp8 jessica 2

Hub Kontakty dostaje funkcje "Pokoje". "Dane z pokoi (kalendarze, czaty) są dostępne tylko dla ich członków - np. rodziny, a dostęp do nich można mieć też z iPhone'a".

wp8 room nie tylko windows phone

Microsoft opowiada o integracji plików i danych pomiędzy urządzeniami, głównie dzięki SkyDrive. "Zaczynam  tworzyć dokument Worda na    telefonie, a ten od razu dostępny jest na moim PC. Zdjęcia zrobione telefonem od razu wędrują na komputer - nie muszę martwić się o zgubienie czy zniszczenie telefonu". "iCloud pozwala na przechowywanie zdjęć w chmurze tylko przez 30 dni. SkyDrive daje pełną kontrolę nad zdjęciami bez względu na czas".

wp8 skydrive icloud

Zwrócono też uwagę na synchronizację aplikacji muzycznej - playlisty czy biblioteka z usługi muzyki z chmury Xbox synchronizują się od razu, a przykładowo prywatna kolekcja z iTunes zsynchronizuje się z Xbox Music, by można było mieć do niej dostęp niezależnie, gdzie się jest i czego używa.

wp8 music ecosystem

O, Steve Ballmer ponownie opowiada, że PC z Windowsem 8 są najlepsze na świecie.

wp8 ballmer

"Zbudowaliśmy telefon, który jest osobisty dla każdego - dla każdego inaczej, zgodnie z tym, jak go używa. Przypnij swojego znajomego czy ulubione miejsca do ekranu startowego i zrób ze swojego telefonu urządzenie tylko dla siebie".

Według Ballmera w przyszłym roku Windowsa  8 będzie używało setki milionów osób. "Zaloguj się swoim kontem Microsoftu i miej dostęp do wszystkich swoich rzeczy od razu".

Ballmer prezentuje sprzęty - na pierwszy ogień Nokie, z pochwałą poświęcenia się Windows Phone'owi. Chwali ekran, który jest ostry i inteligentny, aparat, który posiada optyczną stabilizację obrazu i potrafi robić świetne zdjęcia w kiepskich warunkach, oraz ładowanie bezprzewodowe.

wp8 nokia stabilization

Ativ S od Samsunga pochwalony za lekkość, świetną baterię i jakość, HTC 8X za zainspirowanie designu samym wyglądem Windows Phone 8 i kafelkami, oraz Beats Audio. Ballmer zwrócił też uwagę na szerokokątną kamerę 8X.

Smartfony z Windows Phone 8 trafią do sprzedaży w najbliższy weekend, a na całym świecie pojawią się w listopadzie!

wp8 htc front camera wide

Operatorzy dostaną też specjalne wersje smartfonów, niedostępne gdzie indziej.

"To dopiero początek. Gwarantuję, że nie będziecie w stanie włączyć telewizora, przejrzeć internetu czy poczytać prasy bez zobaczenia reklamy Windowsa 8 czy Windows Phone 8. Wszystkie urządzenia z Windowsem 8 i Windows Phone 8 mają wszystko to, co najważniejsze dla Microsoftu, a także dla użytkowników. Setki milionów osób na świecie zakochają się gdy zobaczą, jak telefony potrafią integrować się z komputerami i tabletami".

"Każdy z pokazanych dziś przez nas telefonów pokazuje, kim jesteśmy - każdy jest inny. Idźcie do sklepów, sprawdźcie je sami!". Ballmer właśnie rozdał smartfony uczestnikom konferencji - wszyscy się ucieszyli.

wp8 unique
REKLAMA

Nic dziwnego. Windows Phone 8 zapowiada się na naprawdę świetny system i nie możemy doczekać się już redakcyjnych testów.

przygotowaniu

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA