REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Premiera Windows 8 i Surface na żywo - Spider's Web z Nowego Jorku! (liveblog)

Dziś oficjalnie Windows 8 i Surface! Jesteśmy w Nowym Jorku na konferencji, Maciek Gajewski zdaje relację na żywo.

25.10.2012
17:19
Premiera Windows 8 i Surface na żywo - Spider's Web z Nowego Jorku! (liveblog)
REKLAMA

Przed budynkiem, który wygląda trochę jak rudera, pojawili się przedstawiciele Free Software Foundation namawiający, by ignorować szpiegujący i zamknięty Windows 8.

REKLAMA

Tymczasem ruszyła konferencja Microsoftu: - "Od pierwszych chwil tworzyliśmy Windowsa tak, by wpasował się  w nową erę rozwoju komputerów. Wersje beta i preview zainstalowane zostały ponad 60 milionów razy, deweloperzy stworzyli tysiące aplikacji na Windowsa 8. Jesteśmy dumni z tego, jak zbudowaliśmy nową generację naszego systemu operacyjnego. Dziś zaczyna się nowa era Windowsa. Wersje pre-release zanotowały ponad 1,4 miliarda godzin testów przez użytkowników. Żaden z innych produktów nie został tak mocno przetestowany. PC dziś stają się coraz bardziej mobilne, dotykowe, a klawiatury i myszy nie definiują już tego, jak korzystamy z komputerów." - słyszymy z ust prominentnych przedstawicieli Microsoftu.

rudera
free software foundation

W środku warunki nie są dobre - nie działa WiFi, jest tylko GPRS.

windows
1
2
IMG_8366

Windows 8 jest dostosowany do ekranów dotykowych, a proste samouczki sprawią, że obsługa będzie naprawdę prosta. Nowe PC są cieńsze, lżejsze i wydajniejsze niż kiedykolwiek. Dziś ujrzymy nowe Ultrabooki i Ultrabooki z dotykowymi ekranami, które będą czerpały z najlepszych części nowego interfejsu. W domu i w biurze Windows 8 napędzi całkowicie nowe komputery All-In-One z dotykowymi ekranami. To najlepsze PC kiedykolwiek stworzone - mówi Steve Ballmer.

3

Windows 8 to też aplikacje oraz Windows RT. System ten będzie obsługiwał wszystkie aplikacje z Windows Store, który jest największym sklepem z aplikacjami w chwili startu. RT będzie też wspierał wszystkie dotychczasowe peryferia.

Na razie trwają prezentacje Windowsa 8 - tego, jak go obsługiwać za pomocą aktywnych rogów oraz inne niuanse nowego interfejsu użytkownika.

Prezentacja XboxMusic jest o wiele ciekawsza. Podobno Lenovo Carbon X1 po aktualizacji do Windowsa 8 bootuje się prawie o połowę szybciej i zużywa o połowę mniej pamięci.

4

Pokazywane sąmożliwości synchronizacji, a także zapowiadane urządzenia z Windowsem 8, który został zapowiedziany 3 lata temu.

Przykładowo tablety oparte na procesorach Atom będą w stanie działać ponad 10 godzin na jednym ładowaniu baterii, będą posiadały wszystkie mobilne zalety - łączność LTE, szybkie wybudzanie, a przy tym nie stracą na funkcjonalności. Niektóre z urządzeń, z pełną klawiaturą i Windowsem 8, będą bardzo tanie. "Gdy raz zaczniesz używać PC z ekranem dotykowym, nie możesz oderwać od niego palców".

5
6

Prezentowane są też możliwości sklepu z aplikacjami - "im więcej aplikacji się instaluje, tym lepszy staje się system, a usuwanie aplikacji nie zostawia żadnego śladu w rejestrze."

7

"Ze SkyDrive'em i Office'em 2013 preinstalowanym na urządzeniach, te stają się od razu gotowe do pełnego użycia". Paleta prezentowanych urządzeń robi wrażenie. Tablety, convertible, Ultrabooki. Co ciekawe, już zapowiadane jest, że będą dostępne u operatorów z pakietami internetowymi

8

Steve Ballmer określa urządzenia, które za kilkanaście godzin będą dostępne w sprzedaży jako "spektakularne" i wprowadzające w nową erę Microsoft i konsumentów.

"Dzięki Live Tiles zawsze będziesz wiedział, co dzieje się u rodziny i znajomych. Wszystko jest magiczne - logujesz się raz kontem Microsoftu, a natychmiastowo masz dostęp do wszystkich zdjęć, kontaktów i dokumentów. Wszystko tam będzie na ciebie czekało - gry, muzyka, filmy. Wszystko, na czym ci zależy. Są to najlepsze PC wszechczasów"

9

Ballmer podkreśla korzyści z zastosowania ekranów dotykowych i wartość współpracy z producentami. Opowiada o pakiecie biurowym Office 2013 dostosowanym do dotyku, wyszukiwarce Bing zintegrowanej z systemem, i na podstawie której powstały kolejne aplikacje - sportowe, pogodowe, czy newsowe.

10

Skype, całkowicie przebudowany, został zintegrowany z systemem i działa w tle. Ballmer opowiada też o integracji z Xboksem.

urzadzenia

Nie pokazano nic, czego byśmy już nie wiedzieli. Za to wyjątkowo często z ust Ballmera pojawia się słowo "magiczne" i wyrażenie "konsumenci pokochają".

"W poniedziałek dowiecie się więcej o Windows Phone 8 i o tym, jak zbudowaliśmy wokół niego całą platformę" - to zapowiedź kolejnej konferencji Microsoftu poświęconej nowej wersji mobilnego systemu operacyjnego.

IMG_8331

"Po raz pierwszy wszyscy użytkownicy Windowsa będą mieli taki sam dostęp do aplikacji niezależnie od tego, jakiego urządzenia używają - wszystko dzięki Windows Store. Deweloperzy pokochali to, że jedna aplikacja działa taksamo na komputerze czy tablecie, na urządzeniach o różnej wielkości ekranu". PC-tablet-work and play - mówi Steve Ballmer.

11
REKLAMA

To już koniec. Ciekawe, czy ktoś policzy, ile razy podczastej konferencji padły słowa o tym, że urządzenia z Windowsem 8 to najlepsze urządzenia na świecie. Tymczasem podążamy sprawdzić tablet Surface i pobawić się urządzeniami z Windowsem 8 - sprawdzić, czy faktycznie są takie świetne. Zostańcie z nami!

Maciek Gajewski jest dziennikarzem, współprowadzi dział aktualności na Chip.pl, gdzie również prowadzi swojego autorskiego bloga.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA