REKLAMA

Polchat.pl oraz Omnie.to znikają z internetu

Listopad wielu z nas kojarzy się z czasem, kiedy znacznie częściej wracamy myślami do przeszłości. Sprzyja ku temu jesienna aura oraz święta, jakie są na jego początku obchodzone. Niewesołe nastroje spotkają również użytkowników dwóch serwisów internetowych: Polchat.pl oraz Omnie.to, gdyż te w listopadzie zakończą swoją działalność.

24.10.2012 13.07
W listopadzie działalność kończą dwa polskie serwisy Polchat.pl oraz Omnie.to
REKLAMA
REKLAMA

Jak wiadomo historia oraz znaczenie obydwu serwisów było zgoła inne. Pierwszy zgromadził szeroką rzeszę użytkowników a od jego powstania minęło już 13 lat. Nie będę zanadto przybliżał tutaj czym był Polchat.pl, (dziwnie pisze się o tym miejscu w czasie przeszłym) bo to chyba wszyscy wiedzą, a kto nie wie to ma jedną z ostatnich okazji, aby przekonać się na własnej skórze co to za miejsce w polskim internecie.

Losy POLChatu były dość zawiłe i nie zawsze mariaże takie jak z firmą Livechat, której to w roku 2004 został sprzedany spotykały się z aprobatą społeczności. Nie był to w mojej ocenie nigdy serwis który grzeszył nadmierną funkcjonalnością oraz „wodotryskami” obecnymi u konkurencji. Jednak nade wszystko był miejscem wielu spotkań, podczas których można buło poznać wiele nowych osób, które nie tak rzadko stawały się w późniejszym okresie również znajomymi z „reala”. Osobną kwestią jest również to jak użytkownicy oraz profil pokoi czatowych zmieniał się przez lata, ale to chyba świadczy nie najlepiej o obecnych internautach. Dla mnie w historii naszego rodzimego skrawka internetu zajmuje on ważną rolę, gdyż serwis ten umożliwiał osadzanie pokoju czatu na własnych stronach www, dzięki czemu stał się rozwiązaniem często stosowanym przez strony oraz fora tworzone przez fanów, a pokój POLChatu zamieniał się często w pub/kawiarnie w której spotykali się ludzie z różnych zakątków Polski ale i nie tylko.

Polchat-konczy-swoja-dzialalnosc

Teraz wchodząc do serwisu, który reklamuje się jako miejsce dla Ciebie i Twoich znajomych napotkamy taką smutną wiadomość. Wielka szkoda, bo wbrew pozorom rzekomej dominacji komunikacji Facebooka jako również komunikatora, 5 listopada zgodnie z decyzją obecnego właściciela serwisu czy GG Network S.A. zniknie miejsce, które wytworzyło swoją społeczność o której już pozostaje mówić w czasie przeszłym. Niemniej jednak społeczność postanowiła działać o czym świadczy m.in. to o to wydarzenie w serwisie Facebook. Jak czytamy w oświadczeniu jakie wystosował Dewil, pomysły oraz propozycje rozwijania tego serwisu nie uzyskały odzewu ze strony jego obecnych właścicieli. Dlatego też, powstała inicjatywa aby  prosić obecnego właściciela o oddanie źródeł tego serwisu za przysłowiową złotówkę. Czy się uda? Niestety w to wątpię, ale czasami życie pisze niespodziewane scenariusze.

Drugim serwisem który już 30 listopada zakończy swoją działalność jest Omnie.to, czyli klon About.me firmowany przez Orange. Jak się okazuje nawet najlepiej stworzona kopia czy też przeniesiony na polskie realia serwis nie musi wcale osiągnąć sukcesu. Historia, która rozpoczęła się w maju tego roku zakończy się dość szybko. Nie pomogły nawet profile znanych osób czy też polskich celebrytów obecne w serwisie. Problem takich projektów jest jeden. Dlaczego użytkownik miałby się ograniczać tylko do polskiego podwórka, gdy korzystając z About.me znajdzie tam i naszych znajomych nie tylko z Polski? Co również ważne pierwowzór oferuje częste promocje w serwisie Moo.com oferującym produkcję m.in. wizytówek. Omnie.to było jedynie wykorzystywane przez Orange przy akcjach testowych smartfonów. To znacznie zbyt mało aby mogło odnieść sukces.

REKLAMA
Polski-klon-about-me-konczy-swoja-dzialalnosc-omnie-to

Jeśli mam być szczery takiego finału historii POLChatu jest mi żal, w przeciwieństwie do Omnie.to, który okazał się tylko i wyłącznie nieudolnym odpowiednikiem About.me.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA