REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Odstaw w kąt Power Pointa i rób prezentacje z prezi.com

Prezentacje tworzone w Power Poincie to standard i zarazem bardzo oklepane rozwiązanie. Istnieje jednak bardzo ciekawa webowa alternatywa, która pozwala na tworzenie zaawansowanych prezentacji z poziomu przeglądarki internetowej. Serwis prezi.com, bo o nim mowa, jest doskonałym narzędziem, dzięki któremu przygotujemy interaktywną prezentację, którą następnie łatwo zapiszemy na dysku lub udostępnimy w sieci wybranym osobom.

30.10.2012
22:27
Prezi.com - darmowa alternatywa dla Power Pointa
REKLAMA
REKLAMA

Uwielbiam webowe aplikacje przede wszystkim dlatego, że można z nich korzystać praktycznie na każdym urządzeniu, bez potrzeby pobierania i uruchamiania choćby najmniejszych pakietów instalacyjnych. Nieważne, czy uruchamiam je na sprzęcie z Windowsem, Ubuntu czy Macu, wszystko zawsze wygląda i działa tak samo, a żeby uzyskać dostęp do programu wystarczy się tylko zalogować. Tak własnie działa prezi.com , czyli serwis pozwalający na tworzenie multimedialnych, interaktywnych prezentacji.

prezi 2

Po rejestracji i zalogowaniu, które jest również możliwe z poziomu Facebooka, otrzymujemy dostęp do narzędzia dzięki któremu możemy przygotować bardzo ciekawe, czytelne i przekuwające oko prezentacje. Projekty mogą być wzbogacane o dodatkowe opisy, zdjęcia oraz inne multimedia.

Na początku przygody z prezi.com wybieramy szablon na którym chcemy pracować. Następnie przechodzimy do edycji kolejnych elementów projektu. Możemy zmieniać nie tylko treść nagłówków i pól tekstowych, ale również format i rozmiar czcionki. Elementy będące częściami szablonu również podlegają edycji. Wszystkie pozycje możemy personalizować, poprzez zmianę rozmieszczenia oraz rozmiaru.

prezi 3

Dodatkowo nasz projekt może być wzbogacony multimediami, takimi jak dodatkowe zdjęcia, cliparty, filmy wideo czy slajdy z prezentacji Power Point. Dzięki tej ostatniej funkcji możemy wykorzystać prezi.com do odświeżenia wyglądu i stylu naszych insteniejących już projektów. Szybki import slajdów sprawia, że stara nudna prezentacja z Power Pointa zyska druga młodość i ponownie zaciekawi oraz zaskoczy odbiorców.

Jedynym problemem jaki napotkałem podczas tworzenia prezentacji jest niepełna obsługa polskich znaków. W niektórych elementach, takich jak nagłówki, nie mogłem stosować większości polskich liter. W polach tekstowych praktycznie wszystkie działały już poprawnie, jednak próba napisania litery “ą” kończyła się skasowaniem całej wprowadzonej dotychczas treści. To wbrew pozorom duża wada.

prezi 4

Wykonane prezentacje mogą być wyświetlane i udostępniane w sieci. Jest szybka funkcja pozwalająca na podzielenie się gotowym projektem poprzez e-mail, Facebooka, Twittera, LinkedIna oraz opcja dzięki której wygenerujemy specjalny kod, który umożliwi umieszczenie prezentacji na naszej stronie internetowej.

REKLAMA

Co najważniejsze interfejs aplikacji jest bardzo czytelny oraz intuicyjny, dzięki czemu nauka tworzenia projektów przebiega bardzo sprawnie. Już po kilkunastosekundowym przeglądzie dostępnych funkcji wiemy jak zacząć tworzyć ciekawe prezentacje. Jeżeli korzystacie do tej pory z Power Pointa to chyba już najwyższy czas sprawdzić możliwości prezi.com. Aby odblokować dodatkowe funkcje aplikacji, musimy wykupić miesięczny abonament, ale wersja darmowa powinna na początek wystarczyć praktycznie każdemu. Przykładowe prezentacje wykonana w prezi.com znajdziecie tutaj.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA