REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Nowy Macbook Pro 13 cali z Retiną! Odświeżony Mac Mini i cieniutki iMac

Tim Cook na prezentacji zapowiedział najpierw aktualizację iBooks, co było mało ekscytujące. Bardziej interesujące są nowe komputery - odświeżenie linii iMac oraz całkowicie nowy Macbook Pro 13 cali z ekranem Retina! Plotki się potwierdzają: długo oczekiwany, kompaktowy Pro z Retiną z pewnością zaspokoi wielu konsumentów.

23.10.2012
19:19
Nowy Macbook Pro 13 cali z Retiną! Odświeżony Mac Mini i cieniutki iMac
REKLAMA

Rozdzielczość ekranu Macbooka Pro 13" z Retiną to 2560 x 1600 pikseli. Usunięto napęd optyczny, wprowadzono dwa porty Thunderbolt, podwójny mikrofon, dodano kamerę przednią Full HD. "Pod maską" znajduje się 8 GB pamięci RAM, procesor i5 Ivy Bridge, grafikę Intel HD 4000 oraz dysk SSD do 768 GB. Macbook Pro z Retiną dostępny będzie od dzisiaj. Cena zaczyna się od 1699 dolarów, najdroższy kosztuje 2799 dolarów.

REKLAMA

Co ciekawe Macbook Pro 13" jest przyjazny środowisku, czyli Apple zmieniło zdanie na ten temat. Na urządzeniu preinstalowany jest OS X Mountain Lion.

macbook13-specs
mac13r-porty
rmbp13-inside
rmbp13-cena

Co ciekawe, Mac Mini doczekał się odświeżenia - dostępny będzie z procesorami i5 i i7 Ivy Bridge. Ceny zaczną się od 599 dolarów, ale jeszcze ciekawsza jest zmiana wyglądu i umożliwienie łatwego dostępu do wnętrza. Dodano mocniejszą wersję Maca Mini przeznaczonego na serwery. Wielu konsumentów używa Maca Mini właśnie jako serwera, więc teraz Apple im to umożliwiło.

macminispecs
macmini-server-cena

Pojawił się też nowy iMac nowej generacji - tym razem bez napędu optycznego. Jest 80% cieńszy niż poprzednicy. Nowy iMac ma tylko 5mm na krawędziach.

newimaclive
imac-display-inside

27 calowy ekran o rozdzielczości 2560 x 1440 lub 21,5 calowy o rozdzielczości Full HD kryje pod spodem specjalne technologie, które pozwoliły na odchudzenie obudowy. Cztery porty USB 3.0, Intel Core i5 lub i7, Face Time Camera Full HD, dźwięk stereo, do 3 TB pamięci... to jego specyfikacja.

imac-wynalazek-dysk-hybrydowy

Dodatkowo iMac będzie dostępny z technologią Fusion Drive - czyli połączeniem dysku SSD z HDD. Wygląda na to, że to technologia hybrydowa, ale głęboko zintegrowana z systemem. System sam rozpozna, które programy i czynności wymagają szybkości - użyje wtedy dysku SSD, np. do uruchamiania aplikacji, a pliki przechowywał będzie na HDD.

imac215-specs-cena-
REKLAMA

Ceny nowych iMaców w zależności od wielkości zaczną się od 1299 dolarów za 21,5" i 1799 dolarów za 27 cali, dostępne będą w grudniu.

Współpraca: Piotr Grabiec

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA