1. SPIDER'S WEB
  2. Blog Forum

Motorola Mobility rezygnuje z pozwu przeciwko Apple przed ITC

Motorola Mobility rezygnuje z pozwu przeciwko Apple przed ITC

Zaskakująca informacja przyszła za wielkiej wody. Motorola Mobility, zaledwie dwa tygodnie po tym jak Międzynarodowa Komisja Handlu (ITC) zgodziła się na rozpatrzenie jej wniosku w sprawie naruszenia przez Apple patentów, zdecydowała się wycofać roszczenia.

Dla przypomnienia Motorola wnosiła o zakaz importu większości z najważniejszych urządzeń spod znaku nadgryzionego jabłka, w tym komputerów Mac, iPadów i iPhonów. Co ciekawe firma nie podała żadnych przyczyn rezygnacji ze swoich żądań.

Oczywiście to nie jedyna sprawa, gdzie po dwóch stronach barykady stają Motorola i Apple jednak, przynajmniej w mojej opinii, mogła mieć najbardziej szkodliwy wpływ jeżeli tylko komisja potwierdziłaby naruszenie patentów ze strony firmy z Cupertino.

Według mnie są możliwe dwa wyjaśnienia, albo firmy doszły do porozumienia albo prawnicy doszli do wniosku, że sprawa zakończy się przegraną. Nie zakładam tutaj dobroci firmy, bo takie rzeczy nie istnieją obecnie w sektorze mobilnym gdzie toczy się ciężka rywalizacja.

Źródło: ArsTechnica.com