REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Mała rzecz, a cieszy - widżet na pasku powiadomień Androida

Czysty Android, jak i niektóre nakładki, mają jeden z pozoru mały, ale denerwujący brak: brak przełączników na pasku powiadomień. Niektórzy producenci dodali je w swoich nakładkach zwiększając tym samym funkcjonalność systemu, i trochę nie rozumiem, dlaczego Google nie skopiował tego rozwiązania.

17.10.2012
18:49
Notification Toggle i SwitchPro Widget na Androida to pozycje obowiazkowe
REKLAMA

Przełączniki na pasku powiadomień pojawiają się u kilku producentów w autorskich nakładkach na Androida - między innymi w TouchWizie od Samsunga. W czystym Androidzie i nie tylko ich brak - być może wynika to z chęci utrzymania prostoty systemu i skłonienia do zapomnienia o wyłączaniu czy włączaniu konkretnych funkcji (niech ten GPS sobie zawsze w tle działa), jednak w Androidzie non-stop włączone Wi-Fi czy GPS oznaczają niesamowicie szybki drenaż baterii.

REKLAMA

Jest jednak na to rada, i od razu odpowiem na pytania, które otrzymałam od czytelników po publikacji screenów, na których widać przełączniki na pasku powiadomień. Moje przełączniki na pasku to Notification Toggle i SwitchPro Widget - małe aplikacje pozwalające na “wyciągnięcie” najważniejszych kontrolek na wierzch tak, żeby były dostępne wszędzie tam, gdzie dostępne są powiadomienia.

notification toggle

Notificaton Toggle jest darmowy, jednak całkiem rozbudowany. Na pasek powiadomień oprócz sporego wyboru przełączników i skrótów do funkcji (Wi-Fi, GPS, ustawienia, jasność, dźwięki i dziesiątki innych) wrzucić możemy - i ta funkcja bardzo mi się podoba skróty do aplikacji. W ten sposób nie trzeba wychodzić z na przykład odtwarzacza czy przeglądarki, by dostać się do GMaila czy GTalka i tak dalej.

notofication toggle x

Notification Toggle pozwala na zmianę wyglądu czy edycję widżetów, jednak nie jest ona zbyt zaawansowana, nie ma więc co oczekiwać fajerwerków. Mimo wszystko spełnia swoje zadanie i wielu użytkownikom wystarczy.

notofication toggle z

SwitchPro Widget to już aplikacja płatna - kosztuje w Google Play około 3 złotych. Jego możliwości ograniczają się to tworzenia widżetów na pasku, jednak jest to bardzo rozbudowane narzędzie. Widżety możemy dostosowywać kolorystycznie lub wybrać z już dostępnych tematów. Możemy zmieniać kolory, zachowanie przycisków (np. poziomy ustawiania jasności czy automatyczne otworzenie panelu wyboru sieci po włączeniu Wi-Fi), zdecydować czy na pasku zostanie wyświetlony poziom baterii i wiele innych.

switchpro2
switchpro
REKLAMA
switchpro3

To naprawdę ciekawe i przydatne narzędzia, które zmieniają to, w jaki sposób obcujemy z mobilnymi urządzeniami i korzystamy z Androida. Ze swojej strony polecam dodanie na pasek przycisku latarki - jest to jedna z najważniejszych funkcji smartfonów, a szybki dostęp do niej jest bezcenny! :)

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA