REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Made for Xbox - Microsoft idzie w ślady Apple

Microsoft zaczyna do złudzenia przypominać Apple - pragnie tworzyć sprzęt połączony z ekosystemem, a dodatkowo chce jeszcze czerpać korzyści z licencji za akcesoria firm trzecich. To nie jest zła droga, na pewno całkiem opłacalna zarówno dla Microsoftu jak i jego partnerów, szczególnie gdy firma z Redmond zauważa niedoskonałości dzisiejszych telewizorów.

18.10.2012
16:45
Microsoft rozpoczyna certyfikowanie systemów audio dla konsoli xbox 360
REKLAMA

Sukces Microsoftu przez lata opierał się na udzielaniu licencji i to nie zmieni się także teraz wraz z nadejściem Windows 8 oraz tabletów Microsoft Surface. Jednak jeśli chodzi o akcesoria, to tutaj znacznie częściej widzimy hasła „Made for iPod”, niż stworzone dla sprzętu Microsoftu. Wkrótce na półkach pojawi się jednak sprzęt audio, który będzie posiadał właśnie znaczek „Made for Xbox”.

REKLAMA

Firma Polk została wybrana przez Microsoft jako pierwszy Xbox Sound Partner. Pierwszym urządzeniem certyfikowanym dla Xboxa 360 będzie SurrondBar 5000. Niewielkiej wielkości głośnik tworzący dźwięk przestrzenny wraz z bezprzewodowym subwooferem. Dodatkowo został on wyposażony w łączność Bluetooth umożliwiającą bezproblemowy streaming muzyki z smartfonów i tabletów.

polksurroundbar5000-2

Cieszy, że Microsoft rozwijając platformę Xbox 360 o zaawansowane opcje Smart TV nie zapomina o największym mankamencie obecnych telewizorów. Dźwięk to najsłabsze ogniwo płaskich ekranów. Większość modeli, nawet tych bardzo drogich, oferuje dźwięk bardzo słabej jakości. Trzeba pamiętać, że zarówno przy grach jak i filmach ścieżka dźwiękowa stanowi ważny element dopełniający dane dzieło artystyczne.

polksurroundbar5000-1
REKLAMA

W przypadku gdy nie możemy sobie pozwolić czy to ze względów finansowych, czy też warunków pomieszczenia na porządny zestaw kina domowego, ratunkiem stają się soundbary. To rozwiązanie nie jest idealne, jednak zdecydowanie oferuje jakość znacznie lepszą, niż głośniki instalowane w telewizorach.

Wychodząc z nową linią akcesoriów Xbox Sound Partner, Microsoft robi świetny krok, ku promocji lepszych doświadczeń związanych z graniem i oglądaniem przy pomocy konsoli Xbox. Ciekawe czy wkrótce pojawi się chociażby kilkanaście przeróżnych zestawów audio certyfikowanych przez Microsoft, tak jak od lat pojawiają się sprzęty współpracujące z iPodami.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA