REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Linux lepszy do gier niż Windows

Valve jedna z najpopularniejszych platform do gier przeprowadziła testy uruchamiania gier pod Linuksem okazało się iż wyniki były zaskakujące w grze Left 4 Dead 2, którą aktualnie portuje dla Linuksa grę testowano na następującym sprzęcie:

16.10.2012
11:46
Linux lepszy do gier niż Windows
REKLAMA

Intel Core i7 3930k
NVIDIA GeForce GTX 680
32 GB RAM

Wyniki testów były zaskakujące osiągnięto oszałamiającą prędkość 6 klatek na sekundę. Po zoptymalizowaniu silnika gry zintegrowanego architekturą systemu Ubuntu wyniki ukazały się zaskakujące co przerosło oczekiwania Valve wynik to 303,4 klatki na sekundę a sam port gry był testowany na 32 bitowej wersji systemu Ubuntu 12.04. Z mojego doświadczenia gry na Ubuntu działają zdecydowanie lepiej ponieważ w Linuksie jest używana biblioteka sterownika Open Gl a nie Directx i nie mal każda gra działa z tą biblioteką. Różnice pomiędzy Open Gl a Directx znajdziesz pod tym linkiem: www.youtube.com/watch?v=HZnua9zkraM

REKLAMA

Z tego co zaobserwowałem używając Ubuntu bo tylko tej dystrybucji używam na co dzień gry na platformie Linux działają zdecydowanie lepiej niż na Windows czy Linux w najbliższym czasie okażę się najlepszą platformą do grania okazuje się, że tak ponieważ Canonical pracuje nad poprawą gier pod Ubuntu z czego dowiedziałem się o tym z serwisu OMG Ubuntu, trzymam kciuki oby Valve zdobyło sukces na pingwinku i żeby zauważyli go inni wydawcy gier a na oku są również Electronic Arts. Jeżeli tak będzie to kupowanie następnych wersji Windows stanie się zbędne ponieważ już teraz można obserwować przybywanie płatnych aplikacji w Ubuntu jak i gier z czego się bardzo cieszę.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA