REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Kino w samochodzie - takie rzeczy tylko w Smartach

Zapewne stali czytelnicy Spider's Web wiedzą, że najczęściej piszę o telewizorach i segmencie RTV. Zdarza mi się dostarczać Wam także ciekawostki z rynku motoryzacyjnego. Byłem przekonany, że są to tematy leżące na dwóch odległych biegunach, aż do dziś. Podczas targów w Paryżu Daimler uraczył nas bowiem Smartem z... dosłownie wbudowanym kinem.

04.10.2012
21:50
Smart forstar czyli prawdziwe kino samochodowe
REKLAMA

Luksusowe zestawy audio w samochodzie to klasyczny rodzaj dodatkowo płatnego wyposażenia bądź też jeden z podstawowych elementów tuningu auta. Zdarzają się też samochody z niewielkimi ekranami telewizyjnymi, wbudowanymi DVD, czy ekranami zamontowanymi w zagłówkach. Producenci Smarta poszli jednak o krok dalej.

REKLAMA

Smart Forstar wyklądem trochę przypomina inne samochodziki z rodziny Smart. Pod maską znajduje się silnik elektryczny o mocy 80 koni mechanicznych. Jednak w tym przypadku nie ekologiczny motor jest dla nas najbardziej interesujący, a dodatkowe wyposażenie. Samochód ma futurystyczne wnętrze, dedykowany system audio, a co najważniejsze wbudowany projektor.

smart-forstars-concept-3

Parametrów projektora niestety na razie nie znamy, nie wiemy też czy taka odmiana Smarta wyjedzie kiedykolwiek na ulice. Nie zmienia to jednak faktu, że pomysł stworzenia prywatnego kina samochodowego jest intrygujący. Wystarczy zwykła ściana np. na parkingu podziemnym, czy zamkniętego w nocy hipermarketu. Projektor ma odbierać obraz ze smarfonów po Bluetooth, zapewne także na pokładzie znajdzie się zestaw odpowiednich wejść. Choć wakacje już za nami, to takie samochodowe kino wydaje się być osobliwym urozmaiceniem, szczególnie że Smart od zawsze dedykowany był młodym i aktywnym. Hipsterski maraton filmowy w samochodzie - to możliwe.

REKLAMA

Przy okazji warto zastanowić się jaki los czeka projektory. Czy rzeczywiście wkrótce wszystkie smartfony będą miały je na wyposażeniu, jak Samsung Beam, czy może znów będą zarezerwowane wyłącznie do kin w momencie, gdy miłośnicy kina domowego kupią 80 czy 90 calowe ekrany, a w korporacjach będą rządziły równie duże monitory z funkcją multitouch? Na razie projektory wciąż się trzymają nieźle, a nawet może mają się lepiej niż kiedykolwiek wcześniej, ponieważ możemy je znaleźć w każdym przedziale cenowym, zarówno do zastosowań mobilnych, domowych, biurowych jak i kinowych.

Prototyp Smarta to ciekawy projekt auta dla studentów imprezowiczów, szkoda że niestety większość młodych osób w naszym kraju nie może sobie pozwolić na swobodny zakup samochodu. Natomiast kina samochodowe czy też pod chmurką wciąż co jakiś czas przeżywają swoje 5 minut.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA