REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Jednak jest iPad mini! 7,9 cala, cena od 329 dolarów, dostępny od 2 listopada

Już wiadomo: jest nowy iPad, iPad mini! Tak, jak się spodziewaliśmy i jak mówiły plotki, Apple dołącza do producentów tabletów z przekątną ekranu około 7 cali! Oprócz tego pojawi się 4 generacja "dużego" iPada.

23.10.2012
19:52
Jednak jest iPad mini! 7,9 cala, cena od 329 dolarów, dostępny od 2 listopada
REKLAMA
REKLAMA

iPad mini będzie miał 7,2 mm grubości i będzie o ponad 50% lżejszy od swojego większego brata. Ekran 7,9 cala, czyli nieznacznie więcej, niż myśleliśmy, będzie miał rozdzielczość 1024 x 768 pikseli. Mini będzie uruchamiał wszystkie dotychczasowe, tabletowe aplikacje.

Apple oczywiście porównało ekran do innych tabletów o przekątnej 7 cali - zwłaszcza Nexusa 7. iPad mini, dzięki proporcjom, według Apple jest o wiele bardziej komfortowy w użytku, bo wyświetla o połowę więcej treści. Nie omieszkano porównać też aplikacji - tych, które na iPadzie dostosowane są do tabletów, a na Androidzie tylko przeskalowane ze smartfonów.

iPad mini działa na procesorze A5, posiada łączność LTE, przednią kamerę HD, pięciomegapikselową kamerę tylną iSight oraz złącze Lightning. Ma wytrzymywać na baterii tyle, co inne iPady - 10 godzin.

Sir Jonathan Ive, słynny projektant Apple, o iPadzie mini mówi "to koncentracja, a nie redukcja". Do iPada mini będą dostępne smart covers.

Ceny za wersje 16 GB zaczną się od 329 dolarów. iPad mini będzie dostępny już od 2 listopada, również w Polsce! Za najtańszą wersję z modemem przyjdzie nam zapłacić 459 dolarów. Pełny cennik poniżej.

Współpraca: Piotr Grabiec

ipad mini lineup
ipadmini lighter
ipad mini fb
ipad mini nexus 7
REKLAMA
ipad mini apps
ipad mini every inch
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA