REKLAMA

Premierowe skecze kabaretowe oficjalnie na YouTube - trochę rozrywki nie zaszkodzi!

W życiu każdego z nas dnia są dni, gdy niewiele rzeczy jest nam w stanie poprawić nastrój. Z uwagi, że pochmurna, deszczowa, chłodna oraz depresyjna jesień w coraz większym stopniu będzie chciała wpłynąć na nasze samopoczucie należy znaleźć skuteczne lekarstwo na taki stan rzeczy. Dla wielu osób skuteczną będzie terapia śmiechem, a przy czym najbardziej lubimy się śmiać? Między innymi przy skeczach kabaretów. Z myślą o nich powstał kanał w serwisie YouTube, który będzie prezentował premierowe skecze polskich kabaretów. Wbrew pozorom nie jest to tylko i wyłącznie tekst o kabaretach i to jest w nim najzabawniejsze.

02.10.2012 19.34
Rusza New Abra TV czyli kanał ze skeczami polskich kabaretów w serwisie YouTube
REKLAMA

W New Abra TV, bo taką nosi nazwę rzeczony kanał, będziemy mogli zobaczyć premierowe skecze najpopularniejszych kabaretów takich jak: Grupa MoCarta, Kabaret Ani Mru-Mru, Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Młodych Panów czy Kabaret Łowcy.B. Codziennie od poniedziałku do piątku publikowany będzie jeden skecz ze zbiorów dotąd niepublikowanych oficjalnie w internecie.

REKLAMA

Oczywiście kwestią indywidualną pozostaje to, czy materiały tam prezentowane będą interesujące. To kwestia gustu czy lubimy skecze Kabaretu TEY czy Łowców.B. Kilka lat temu polska scena kabaretowa przeżyła rozkwit po latach zapaści. Tym bardziej dziwi, że dopiero teraz takowy projekt wypływa na szerokie wody sieci.

Bezsprzecznie coraz więcej artystów, ich menadżerów, firm zajmujących się produkcją filmową dostrzega potencjał drzemiący w tym medium. Z drugiej strony nietrudno nie było zauważyć medium, które rozłożyło na łopatki telewizje muzyczne... zamieniając je w medium ogłupiające nastolatki programami reality show itp.

Na początku swojej przygody ze Spider’s Web wieszczyłem YouTube’owi świetlaną przyszłość, jako telewizji przyszłości. Nadal podtrzymuję swoje zdanie, że tak rzeczywiście się stanie. Oczywiście YouTube, jednym magicznym kliknięciem szefa Google nie zamieni się w serwis VOD czy też tradycyjny kanał telewizyjny.

Jednak czy tego chcemy, czy nie, to tak się stanie. Duży udział w tym będzie miało upowszechnienie się Smart TV. Zmienia się sposób konsumpcji treści, tak jak zmienia się trend w wielkości naszych urządzeń mobilnych. Najpierw uciekaliśmy do ekranów naszych komputerów oraz smartfonów, aby móc konsumować treści w serwisach VOD oraz YouTube.

Ten trend zauważyli producenci telewizorów i postanowili zatrzeć różnicę pomiędzy telewizorami a innymi urządzeniami. Już dziś nie jest niczym niecodziennym korzystanie ze Skype’a w naszym telewizorze, przeglądanie zasobów internetu za pomocą przeglądarki internetowej czy sprawdzanie, co słychać u znajomych za pomocą portali społecznościowych. Tak samo coraz częściej gramy na naszych telewizorach i to z pominięciem tradycyjnie rozumianej konsoli do gier, a ten trend jeszcze bardziej w najbliższych latach będzie rozwijany, jako wiodący wabik na klientów elektroniki użytkowej.

Tak jak zacierają się granice pomiędzy funkcjami naszych urządzeń, tak też twórcy treści musza być bardzo elastyczni wobec zachodzących zmian. Tak, aby w Angry Birdsy można było pograć dzięki Smart TV, najnowsze skecze kabaretów obejrzeć na ekranie naszego komputera, smartfona, a nie tylko w tradycyjnej telewizji.

Na szczęście nowy projekt ma dostarczyć tylko dobrej rozrywki, poprawiającej nasze samopoczucie. Mam nadzieję, że dzięki takim projektom jak kanał z kabaretami, trend all-in-one zostanie wkrótce powstrzymany, a zamiast kolejnych jego przejawów dostaniemy wyspecjalizowane urządzenia lepszej jakości, bo skoncentrowane na jednym bądź kilku ściśle powiązanych ze sobą zadaniach.

REKLAMA

Na dobranoc proponuję odprężyć się przy „Legendzie” Łowców.B :-).

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA