REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

iPad Mini od 249 euro?! Wyciekają ceny z systemu Media Markt

Wiele wskazuje na to, iż już w tym miesiącu ujrzy światło dzienne wersja mini urządzenia, które zmieniło rynek elektroniki użytkowej. Jeśli wierzyć informacjom, jakie podaje Flo Weblog w systemie sprzedażowym sieci sklepów Media Markt w Niemczech pojawiły się informacje na temat ceny mniejszej wersji tabletu od Apple. Jak się okazuje w najtańszej konfiguracji ma on kosztować 249 euro, a w najdroższej 649 euro.

15.10.2012
12:24
iPad Mini w cenie od 250 euro. Wyciekają informacje z Media Markt
REKLAMA
REKLAMA

Jak wynika z informacji a w zasadzie ze zdjęcia pochodzącego od anonimowego autora, który takowe dostarczył niemieckiemu blogerowi, iPad Mini będzie dostępny w aż 16 różnych konfiguracjach zróżnicowanych ze względu na oferowaną pamięć wewnętrzną, posiadanie lub też nie modułu 3G/4G (co do zastosowanego moduły nie ma żadnych informacji) oraz koloru.

Prawdopodobna oferta cenowa zaproponowana przez Apple będzie się prezentowała następująco:

- wersja 8 GB, Wi-Fi, Biały/Czarny w cenie 249 euro

- wersja 8 GB, Wi-Fi + Cellular, Biały/Czarny w cenie 349 euro

- wersja 16 GB, Wi-Fi, Biały/Czarny w cenie 349 euro

- wersja 16 GB, Wi-Fi + Cellular, Biały/Czarny w cenie 449 euro

- wersja 32 GB, Wi-Fi, Biały/Czarny w cenie 449 euro

- wersja 32 GB, Wi-Fi + Cellular, Biały/Czarny w cenie 549 euro

- wersja 64 GB, Wi-Fi, Biały/Czarny w cenie 549 euro

- wersja 64 GB, Wi-Fi + Cellular, Biały/Czarny w cenie 649 euro

Warto przypomnieć w tym momencie ceny nowego iPada jakie obowiązują obecnie w Niemczech. Wersja Wi-Fi w zależności, czy dotyczy wersji 16, 32, 64 GB pamięci kosztuje odpowiednio 479, 579 oraz 679 euro.

Modele wyposażone w moduł zapewniający dostęp do internetu dzięki infrastrukturze sieci komórkowej kosztują analogicznie 599, 699 oraz 799 euro.

Jak łatwo szybko przeliczyć wersje mini będą tańsze o 130 euro w porównaniu do swoich odpowiedników w wersji Wi-Fi nowego iPada oraz 150 euro dla wersji Wi-Fi + Cellular.

Ceny_iPADA_MINI

Można by się zatem spodziewać, iż wersja 16GB (Wi-Fi - 349 euro) iPada Mini w Polsce (o ile powyższe ceny są prawdziwe) powinna oscylować w okolicy 1500 złotych. Taka cena wydaje się być już stosunkowo atrakcyjna dla kupujących. Oczywiście nie jest to poziom cenowy Nexusa 7, który w wersji 16 GB kosztuje niespełna 1000 zł w polskich sklepach, ale wciąż atrakcyjna.

Jednak jestem przekonany, iż za 1500 złotych za nowego iPada zapłaciłoby sporo osób, nie tylko tych, które już teraz posiadają urządzenia od Apple. Magia marki działa cały czas, tak samo jak bardzo dobre zdanie użytkowników na temat aplikacji tworzonych dla urządzeń z iOS oraz samego ekosystemu od producenta. Gdyby te ceny okazały się prawdą to hitem gwiazdkowego szału zakupów byłby z całą pewnością iPad Mini w cenie od 250 euro. Tym bardziej, że na odpowiedź ze strony Google oraz Samsunga pod tytułem Nexus 10 pozostanie nam jeszcze sporo zaczekać według ostatnich nieoficjalnych informacji.

REKLAMA

źródło: venturebeat.com; schimanke.com, apple.de, apple.pl

źródło ilustracji wpisu: methodshop.com via photopin cc

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA