REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Inwazja serwisów VOD na Windows 8

Windows 8 wchodzi pełną parą i choć wciąż podchodzę do niego bardzo ostrożnie, to podoba mi się szybki przypływ aplikacji. Od zeszłego tygodnia nie ma dnia, bym nie otrzymał informacji o kolejnych aplikacjach dostępnych na najnowszy system Microsoftu. Wśród nich znajdziemy także wiele polskich aplikacji związanych z VOD.

30.10.2012
16:49
Aplikacje VOD debiutują w Windows 8
REKLAMA

Na start w Windows 8 znaleźć można aplikacje tvn player, której interfejs jest bardzo podobny do tego jaki znamy z urządzeń mobilnych czy Smart TV. W dodatku nabywcy urządzeń od Samsunga otrzymają dostęp do premierowych odcinków wybranych seriali. To jednak nie jedyna aplikacja VOD już dostępna na Windows 8 - wersje dla Modern UI przygotowała także ipla. Serwis posiada więc dwie różne aplikacje: tradycyjną i wersje pod kafelki oraz część treści dostępną z poziomu przeglądarki. Ta wkomponowana w interfejs nowego Windowsa prezentuje się najciekawiej.

REKLAMA
4fun metro

Choć w ipli można oglądać na żywo kanały z grupy 4Fun Media to spółka postanowiła stworzyć także własną niezależną aplikację dla systemu Windows 8. W dedykowanym programie będzie można przeglądać wiadomości, sprawdzać program, a przede wszystkim oglądać na żywo 4fun.tv, RBL.TV oraz TV.DISCO. Twórcy liczą, że otwarcie się na nowy kanał jakim są użytkownicy komputerów przyniesie większą oglądalność.. Wkrótce Fun App ma zawitać także na iOS oraz Androida.

ipla_Windows_8
REKLAMA

Mam nadzieje, że wkrótce uda mi się na własnej skórze sprawdzić funkcjonalność tych aplikacji. Niemniej jednak bardzo cieszy fakt, że duzi gracze są doskonale przygotowani do startu nowej platformy. Windows 8 poza swoim poprzednikami nie ma większej alternatywy jeśli chodzi o komputery stacjonarne. System Microsoftu celuje jednak także w urządzenia typu tablet oraz hybrydy i to właśnie tam aplikacje VOD mają największy sens. W końcu na komputerach przyzwyczajeni jesteśmy do oglądania filmów i seriali wprost z przeglądarki internetowej. Windows 8 może to jednak zmienić właśnie dzięki aplikacjom.

Oby na tej początkowej inwazji nie poprzestano i byśmy wkrótce doczekali się kolejnych aplikacji także tych powiązanych z wideo na życzenie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA