REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Iconify – sposób na portfolio w przeglądarce i nie tylko

W życiu każdej osoby robiącej zdjęcia nadchodzi taki moment, w którym chce się ona podzielić swoją twórczością z innymi. Co prawda nie zawsze odbywa się to z korzyścią dla świata, jednak nikomu nie można odmówić takiego prawa. I wtedy pojawia się pytanie – gdzie najlepiej będzie wrzucić swoje fotograficzne portfolio. Możliwych odpowiedzi jest wiele, jednak już niedługo jedną z najlepszych będzie udanie się pod adres iconify.co.

11.10.2012
15:06
Iconify pozwala na zrobienie pięknego portfolio zdjęć w prosty sposób
REKLAMA

Czym jest Iconify? Na pierwszy rzut oka jest to serwis jakich wiele w sieci, pozwalający stworzyć swoje portfolio zdjęciowe. Jednak bliższe przyjrzenie pozwala dostrzec kilka rzeczy, które wyróżniają ten projekt z tłumu i pewnie sprawią, że wielu fotografów zdecyduje się stworzyć swoje portfolio w oparciu właśnie o tę stronę.

REKLAMA

Największa innowacja, jaką wprowadza Iconify odnosi się do nazwy samego serwisu. Polega na tym, że każde stworzone portfolio będzie mogło zostać wyświetlone nie tylko w klasyczny sposób, w przeglądarce, ale również pobrane w formie aplikacji, która może zostać zainstalowana na smartfonie czy tablecie. Pozwoli to na dostęp do zdjęć interesujących nas osób przez proste kliknięcie ikony na ekranie. Samo portfolio wygląda bardzo schludnie – wszystkie potrzebne opcje dostępne są z minimalistycznego menu z lewej strony. Można tam nawigować po galeriach, zdobyć kontakt do autora czy podzielić się interesującą galerią w serwisach społecznościowych. Administrator otrzyma ponadto dostęp do statystyk oglądalności swoich zdjęć.

iconify
iconify 2

Muszę przyznać, że od dawno żaden serwis pozwalający stworzyć własne portfolio nie zrobił na mnie tak dobrego wrażenia. Iconify ma wszystko, czym powinno charakteryzować się rozwiązanie tego typu, dodatkowo podane w dopracowanej i doskonale działającej formie. Serwis powinien trafić w gusta amatorów, którzy chcą po prostu wygodnie umieszczać swoje zdjęcia, jak i profesjonalistów, dla których liczy również się kontrola statystyk i szybki dostęp do ich danych kontaktowych przez potencjalnych klientów.

REKLAMA

Autorzy chwalą się, że ich rozwiązanie działa w każdej przeglądarce i wspiera każdą rozdzielczość. Próby przeprowadzone na rozdzielczościach 1440x900 (standardowy monitor), 1024x600 (netbook), 640x360 (Nokia N8) pokazały, że jest to w 100% prawda. Nawet na moim smartfonie, w przypadku którego wyświetlanie dużych grafik w przeglądarce zazwyczaj oznacza kłopoty, dało się zaskakująco sprawnie przeglądać zdjęcia w Iconify. Pozostaje jeszcze kwestia indywidualnych aplikacji dla każdego portfolio. Sam pomysł jest świetny i jeśli tylko będzie równie świetnie działał (po jakości funkcjonowania wersji przeglądarkowej jestem o to wybitnie spokojny) to na pewno wielu osobom przypadnie do gustu i ułatwi śledzenie ulubionych autorów.

Na razie serwis pozostaje w wersji beta i nie można swobodnie zakładać swoich portfolio, a jedynie zapoznać się z wersją demonstracyjną, jednak ta sytuacja ma się zmienić już 17 października wraz z premierą wersji stabilnej. Warto zapisać sobie tę datę w kalendarzu, ja już to zrobiłem.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA