1. SPIDER'S WEB
  2. Tech

Czy to jeszcze porównywarka cen, czy już magazyn shoppingowy? Nokaut 24 na iPada

Porównywarki cen na stałe wpisały się do naszego codziennego internetowego krajobrazu, także w przypadku urządzeń mobilnych. Dzięki aplikacjom umożliwiającym zeskanowanie kodu kreskowego i sprawdzenie ceny produktu w innych sklepach zawsze możemy oszczędzić przynajmniej kilkadziesiąt złotych na zakupach. Jednak to, co sprawdza się na smartfonach, niekoniecznie pasuje do tabletów. To urządzenia bardziej kanapowe i właśnie taka jest nowa aplikacja Nokaut 24 dla iPada.

Nokaut 24 na iPada - porównywarka cenowa w wersji na tablety wygląda jak shoppingowe czasopismo

Aplikacja Nokaut na iPada ukazuje się kilka tygodni po premierze tożsamej aplikacji od konkurencyjnego Ceneo. Podstawowe możliwości obu rozwiązań są podobne, jednak podczas gdy Ceneo to jedynie klient porównywarki cen w wersji na tablety, to Nokaut 24 wydaje się być nowoczesnym magazynem zakupowym.

nokaut24-3
ceneo ipad

 Wchodząc do aplikacji określamy, czy szukamy produktu „dla niej” czy „dla niego". Od tego zależeć będą prezentowane propozycje. Oczywiście możemy tradycyjnie poszukiwać konkretnych produktów, ale taż możemy przeglądać zaproponowane nam kategorie - wszystko w układzie przypominającym bardziej słynne społecznościowe czytniki informacyjne Zite czy Filpboard, aniżeli porównywarkę cen.

nokaut24-4

Ten oryginalny sposób sprawia, że do aplikacji wchodzimy nie jak do porównywarki cen lecz jak do katalogu. Uważam to za świetny pomysł i miłą odmianę od bezpośredniego kopiowania tego, co znajdziemy w przeglądarce, także tej mobilnej. W końcu skoro aplikacja ma oferować taką samą funkcjonalność jak tradycyjna strona internetowa, to czy nie lepiej sprawić by to strona była dopasowana także do tabletów? Nokaut 24 jest na szczęście inny, choć pod tą „gazetową” warstwą znajduje się też pełna baza serwisu z odpowiednim podziałem na kategorię.

nokaut24-2

Aplikacja Nokaut 24 nie jest jednak idealna. W obecnej wersji, na iPadzie 2 aplikacja potrafi się samoczynnie zamknąć, czasami zbyt długo reaguje na „pacnięcia”, czy rozpoznaje je nieodpowiednio. Czasem brakuje grafik, opisów, a nawet cen. Oby to był tylko kryzys wieku dziecięcego.

nokaut24-1

Ta aplikacja to jednak dobry dowód na to, że czasami można coś zrobić inaczej i uzyskać lepszy efekt. Liczy się zrozumienie potrzeb użytkownika danego urządzenia - czego innego wymagamy od porównywarki cen, gdy korzystamy z komputera siedząc w pracy, korzystając z telefonu będąc na zakupach, czy siedząc w domu na kanapie z tabletem w dłoni. O tym czasem twórcy aplikacji zapominają, myśląc że tablet to taki większy smartfon.

Aplikacja Nokaut 24 jest już dostępna w App Store, warto jednak poczekać do pierwszej aktualizacji.