REKLAMA

Awaria chmur Amazonu dotyka Foursquare, Minecrafta, Reddita i Pocket

Pamiętacie awarię Beyond, po której spora część polskich stron i serwisów przestała tymczasowo działać? To nic w porównaniu do tego, co dzieje się teraz w światowej sieci: awaria Amazon AWS i EC2 sprawiła, że mnóstwo zagranicznych stron i serwisów, mówiąc kolokwialnie, leży. Wśród odczuwających problemy są m.in. Reddit, Flipboard, Pocket, Foursquare, Github, Airbnb, system logowania i strona Minecrafta - czyli po części usługi, z których korzystamy również w  Polsce.

22.10.2012 19.33
Awaria chmur Amazonu dotyka Foursquare, Minecrafta, Reddita i Pocket
REKLAMA

Faktycznie, Pocket nie chce mi synchronizować artykułów, a Airbnb czy Reddit wywalają monity o błędzie. Amazon próbuje naprawiać sytuacje, diagnozuje problem, ale nie zmienia to jednego: czasem wystarczy jedna awaria, by spora część internetu na jakiś czas stała się niedostępna. Stawia to w bardzo złym świetle niektóre, zwłaszcza służące nie tylko czytaniu, ale także usługom, serwisy.

REKLAMA

To spore niebezpieczeństwo dzisiejszego świata: gdy pada Facebook, GTalk czy GMail (a zdarza im się to), okazuje się, że musimy szukać innego sposobu na kontakt ze znajomymi. Gdy pada chmura i hosting Amazonu, musimy wstrzymać się z check-inami na Foursquarze, oszukać noclegu gdzieś poza Airbnb, nie poczytamy newsów czy nie dostaniemy się do gry albo kodu, którego szukamy.

REKLAMA
foursquare

Parafrazując: awarie chodzą po chmurach. Zawsze są nieprzyjemne w skutkach, zawsze stawiają klientów w niekomfortowej sytuacji i pozostawiają często wściekłych i rozczarowanych, a klientów samego dostawcy hostingu z myślą, że może warto przenieść się gdzieś indziej? I chociaż szybko zapominamy, gdy wszystko wraca do normy, to gdzieś tam niesmak w podświadomości pozostaje.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA