REKLAMA

Apple wprowadzi iPada Mini w tym miesiącu? Raczej tak!

Dzisiejszy dzień z całą pewnością minie pod znakiem małych tabletów. Dzisiaj polską premierą miał Nexus 7, a kilka godzin później okazało się, że Apple powoli zabiera się do wysyłania zaproszeń na prezentację mniejszej wersji iPada.  

01.10.2012 19.49
Apple wprowadzi iPada Mini w tym miesiącu? Raczej tak!
REKLAMA

Apple ma zaprezentować nowego iPada już 17 października, czyli za dwa i pół tygodnia, w środę. Skąd o tym wiadomo? Od głównego inwestora Apple wypłynęła wiadomość, że firma z Cupertino ma wysłać zaproszenia do przedstawiciel prasy już 10 października. Apple konferencję robi zawsze tydzień po ich wysłaniu. Wspomagając się cyklem wydawniczym Apple i raportem Fortune, można domyślać się, że iPad mini pojawi się w sprzedaży 2 listopada, czyli za miesiąc.

REKLAMA
iPad Mini
REKLAMA

Co wiadomo o nowym urządzeniu? Prawie nic. Według wielu źródeł ma mieć ono ekran o przekątnej 7,85", o niemal dwa cale mniejszy niż w pełnowymiarowym iPadzie (9,7"), nowe złącze Lightining znane między innymi z iPhone'a 5 oraz zaprezentowanych w zeszłym miesiącu iPodów, a także węższą ramkę, która znacznie ułatwi wygodne trzymanie i korzystanie z urządzenia. Nie wiadomo nic o rozdzielczości ekranu, poza tym, że będzie bardzo wysoka (Apple przyzwyczaiło już swoich klientów do Retiny) ani o wnętrzu tabletu (zapewne znajdziemy wersję WiFi oraz LTE). Zastosowany procesor i ilość pamięci RAM jest póki co wielką niewiadomą. Nie wiemy, czy Apple wybierze 32 nanometrowy procesor A6 znany z iPhone'a 5, czy 45 nanometrowy A5X, w który był wyposażony Nowy iPad.

Jak widać, Apple nie rezygnuje łatwo z okresu świątecznego. Nowy iPhone, nowe iPody i w końcu nowy, mniejszy iPad. Firma z Cupertino zauważyła potencjał w małych tabletach i prawdopodobnie zacznie je sprzedawać. Zapewne będzie to kolejny hit, który sprawi, że nawet długo wyczekiwany Nexus 7 odejdzie w niepamięć.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA