REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Apple oddaje hołd Steve'owi Jobsowi

Rok temu zmarł największy wizjoner branży technologicznej, Steve Jobs. Dziś na stronie głównej swojego serwisu internetowego, firma Apple, którą Steve Jobs stworzył i zarządzał przez lata, w piękny sposób oddaje mu hołd. Zachęcamy, byście sami się przekonali w jaki. My pozwolimy sobie przypomnieć Wam fragmenty naszych tekstów o Stevie Jobsie, które opublikowaliśmy na Spider's Web rok temu.

05.10.2012
12:51
Apple oddaje hołd Steve'owi Jobsowi
REKLAMA
REKLAMA

Przemysław Pająk:

Steve Jobs miał zaledwie 56 lat. Mimo to, w ciągu swojego krótkiego życia dał światu pierwszy komputer osobisty, który łatwo mógł być obsługiwany przez przeciętnego użytkownika, pierwszy odtwarzacz multimedialny, w którym można było zmieścić całą kolekcję własnej muzyki, pierwszy telefon, dzięki któremu można było zamknąć internet w kieszeni oraz pierwszy komputer typu tablet, który zmienia sposób w jakim konsumuje się media. Zmienił także biznes technologiczny w wielkie medialne show. Podczas kolejnych prezentacji nowości produktowych na ulicach zamierał ruch, a miliony fanów na całym świecie zagryzało palce z podniecenia przed ekranami komputerów. W rezultacie w dniach premier produktowych przed salonami Apple’a ustawiały się kolejki, z których media robiły relację na żywo. To właśnie dzięki temu wszystkiemu Apple ma dziś prawo pisać, że świat jest lepszy dzięki Steve’owi Jobsowi.

Mateusz Kowalski:

Steve Jobs pomimo kontrowersji, jakie budził, był niewątpliwie poetą rynku i nowych technologii. Jakkolwiek nad dokonaniami Apple’a pracowały setki ludzi, to on stał na górze, nadawał kierunek i pełnił rolę wizjonera. Człowieka, który dokonał cudu – pokazał ludziom, że komputer nie musi być monstrum służącym tylko nauce. To on pokazał, że można mówić o technologii, która musi służyć każdemu, niezależnie od tego, czym się zajmuje. To on wreszcie położył nacisk na piękno, estetykę i użyteczność.

Paweł Okopień:

Dziękuje Steve’owi zwłaszcza za Pixara. Mimo swojej dorosłości te filmy wciąż budzą we mnie emocje i praktycznie każdy tytuł uważam za doskonały. Są uniwersalnym formatem dla wszystkich, a także majstersztykiem technologicznym. you got a friend in me

Bartosz Milewski:

Jestem przekonany, że Steve Jobs wykonał swoją ostatnią pracę najlepiej ze wszystkich jakie w swoim życiu miał do wykonania – wybranie swojego następcy i pokazanie Jonathanowi Ive drogi, którą produkty Apple mają podążać po jego śmierci. Bez wątpienia Jobs był wielkim wizjonerem. Mam nadzieję, że Jonathan Ive projektując przyszłe produkty będzie równie dobrym wizjonerem jak jego nauczyciel. Chciałbym mieć pewność, że Tim Cook okaże się dobrym szefem firmy, który godnie zaopiekuje się porzuconym dzieckiem Jobsa.

Dzisiejszy list Tima Cooka opublikowany na stronie głównej Apple.com (tłumaczenie własne)

Odejście Steve'a rok temu było smutnym i trudnym czasem dla nas wszystkich. Mam nadzieję, że dziś każdy wspomni jego niesamowite życie oraz zastanowi się nad tym, na jak wiele sposobów uczynił on świat lepszym miejscem.

Jednym z największych darów jakie Steve dał światu jest Apple. Żadna inna firma nie inspirowała tak wielkiej kreatywności ani nie wyznaczała tak wysokich standardów dla samej siebie. Nasze wartości pochodzą od Steve'a a jego duch na zawsze pozostanie podstawą Apple. Mamy wielki zaszczyt i jednocześnie bierzemy na siebie wielką odpowiedzialność niosąc jego dziedzictwo ku przyszłości.

REKLAMA

Jestem niezwykle dumny z pracy, jaką wykonujemy, dostarczając produkty, które nasi konsumenci kochają i wymyślając nowe, które również ich zachwycą. To wspaniały wyraz uznania pamięci Steve'a i wszystkiego tego, co sobą reprezentował.

Tim.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA