REKLAMA

Aplikacja Nokia Suite pomoże w przeniesieniu danych do telefonu z Windows Phone

Nokia udostępniła w swoim Beta Labie nową wersję aplikacji Suite. News ten jest o tyle ciekawy i ważny, że do tej pory stali klienci tej fińskiej marki nie mogli w prosty sposób przenieść wszystkich swoich danych na nowe urządzenia z rodziny Lumia. Czy teraz wszystko będzie działać szybko i sprawnie?

03.10.2012 07.49
Posiadacze starszych telefonów Nokia mogą już w łatwy sposób przenieść swoje dane do nowych Lumii
REKLAMA
REKLAMA

O tym jak uciążliwa może być zmiana systemu operacyjnego pisałem ostatnio na przykładzie mojej przesiadki z Androida na Windows Phone 7. Taka przesiadka bywa uciążliwa nawet dla bardziej zaawansowanych użytkowników, a co dopiero mają powiedzieć mniej doświadczeni posiadacze komórek?

Pracując w Nokia Care na co dzień spotykam się z pytaniami klientów w jaki sposób mogą dokonać migracji ze starszych platform Nokii takich jak S40 i Symbian na nowe urządzenia działające pod kontrolą systemu Windows Phone. Do tej pory był to zabieg dosyć złożony. Kontakty można było przesłać przez Bluetooth, ale ta metoda nie zawsze działała. Część książki adresowej można również przekopiować za pośrednictwem karty SIM, jednak ta metoda jest bardzo toporna i nie sprawdza się w przypadku kiedy posiadamy dużo rozbudowanych wpisów. Ostatnim i najlepszym sposobem jest synchronizacja kontaktów z serwerem poczty elektronicznej i następnie import danych na nowym urządzeniu, jednak to rozwiązanie często przerasta mniej zaawansowanych użytkowników smartfonów.

REKLAMA

Oczywiście książka adresowa to nie wszystko. Klient wybierający nowy telefon z systemem Windows Phone może mieć problem z przeniesieniem swojej galerii zdjęć ze starego urządzenia. Synchronizacja kalendarza pomiędzy dwoma telefonami również wymaga połączenia z kontem mailowym. Czy zatem Nokia Suite 3.6 pomoże mniej zaawansowanym użytkownikom w przesiadce z Nokii działających pod kontrolą platformy S40, Symbiana, MeeGo na nowe Lumie z Windows Phone 7?

Wszystko wskazuje na to, że tak właśnie będzie. Aplikacja jest aktualnie w wersji beta, ale już teraz pozwala na łatwe przeniesienie danych, a w tym kontaktów, kalendarza i zdjęć na konto SkyDrive. Dzięki temu użytkownicy będą mogli w łatwy sposób przekopiować wszystkie swoje dane ze starej Nokii do nowej Lumii. Aby tego dokonać wystarczy po wykonaniu synchronizacji z Nokia Suitem, zalogować się z telefonu z Windows Phone na konto SkyDrive. Aplikacja aktualnie jest dostępna w Nokia Beta Labs i jest jeszcze w fazie testów, ale za dwa tygodnie powinna być już oficjalnie udostępniona na stronach Nokii.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA