REKLAMA

AMD prezentuje nowe sterowniki i rozdaje gry

Październik to dla AMD czas, w którym firma zdecydowała się skupić wszystkie istotne działania marketingowe. Premiera APU Trinity i procesorów FX, obniżka cen Radeonów HD 7770 i 7850. Jednak to nie wszystko, AMD prezentuje sterowniki, które znacznie zwiększają wydajność wydanych w tym roku kart graficznych. Do świeżo kupionych Radeonów dodaje też gry!

23.10.2012 09.35
AMD prezentuje nowe sterowniki i rozdaje gry
REKLAMA

Cała akcja ma marketingową nazwę “Never Settle”. Nowy pakiet sterowników, Catalyst 12.11, został przeznaczony przede wszystkim dla kart graficznych opartych na architekturze Graphic Core Next, czyli dla wszystkich kart począwszy od Radeonów HD 7700, niezależnie od tego, czy są to modele mobilne, czy też przeznaczone go komputerów stacjonarnych.

REKLAMA

Nowe sterowniki dają maksymalnie o 15% większą wydajność w porównaniu ze sterownikami 12.8. Wzrost ma być widoczny we wszystkich nowych grach, takich jak Battlefield 3 , DiRT Showdown, Medal of Honor:Warfighter, Sleeping Dogs, Strcraft II, Borderlands 2, Skyrim i w wielu innych. Wskutek tego Radeon HD 7700 GHZ Edition ma być szybszy od GeForce GTX 650 o 10%, HD 7850 od GTX 650 Ti o 45%, zaś HD 7970 GHz Edition od GTX 680 o 20%. Odpowiednie testy przeprowadził już Kamil Myzia na portalu Benchmark.pl. Okazuje się, że AMD nie kłamało i wzrost wydajności naprawdę jest odczuwalny. Nowe sterowniki nie są jeszcze dostępne na stronie AMD, ale pojawią się na niej niebawem.

AMD-Never-Settle-1
REKLAMA

Oprócz tego konsumenci, którzy zdecydują się na kupno nowych kart graficznych opartych na architekturze Graphic Core Next otrzymają kupony do platformy Steam, dzięki którym za darmo dostaną jedną z trzech gier: Far cry 3, Hitman: Absolution oraz Sleeping Dogs. Oprócz tego do każdej karty dołączany będzie kupon umożliwiający obniżenie o 20% ceny nadchodzącego Medal of Honor: Warfighter.

AMD ewidentnie czuje, że pali im się grunt pod nogami. Zapewne wpływ na to miały wyniki finansowe z poprzedni kwartał, które są po prostu beznadziejne. W kuluarach mówi się, że jedynym rynkiem, na którym AMD potrafi zarobić są APU. Na szczęście obecne działania mogą poprawić kondycję finansową firmy. Nowe procesory AMD w grach są niewiele wolniejsze od Intela, a w zastosowaniach profesjonalnych często osiągają nad nimi sporą przewagę. Karty graficzne Radeon często są lepsze niż GeForce’y. Jedyną poważną wadą AMD jest tak naprawdę brak dobrych działań marketingowych. O Intelu mówi się wszędzie. Nvidia również zyskała wizerunkowo dzięki inwestycji w segment podzespołów do urządzeń mobilnych, szczególnie jeśli chodzi o Tegrę 3. AMD produkuje świetny sprzęt i w dobry sposób reaguje na posunięcia swoich rywali. Ale czas by przestać reagować i zacząć kreować własne rozwiązania, tak jak w przypadku APU. AMD nie jest takim gigantem jak Intel, ale sądzę, że tę firmę na pewno stać na odrobinę kreatywności.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA