REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

10 Najlepszych aplikacji z Windows Store - czyli jak Modern Ui zastąpiło mi przeglądarkę.

Windows 8 używam już od roku i zdążyłem przyzwyczaić się do nowości, jakie przynosi. Uważam, że cały ten kafelkowy interfejs sprawuje się naprawdę nieźle na moim 15 calowym laptopie. Na pulpit zdarza mi się wejść okazyjnie, zazwyczaj żeby skorzystać z firefoxa i jego wtyczek. Wiele osób narzeka, na małą ilość aplikacji w sklepie Microsoftu, jednakże ja znalazłem takie, które może nie do końca, ale w większości przypadków zastąpiły mi przeglądarkę i pozwoliły przejść prawie całkowicie na nowy interfejs.

27.10.2012
17:28
REKLAMA

1.Zentomi Reader – Czytnik RSS

REKLAMA

Świetny czytnik zintegrowany z Google Reader. Jego największą zaletą jest czytelne ustawienie interfejsu i obsługa skrótów klawiaturowych, czego nie uświadczymy w żadnej aplikacji konkurencji. Strony można otwierać bezpośrednio w czytniku, a na kafelku wyświetlana jest ilość nieprzeczytanych wiadomości. Nie ma integracji z Readability czy Instapaper, jednakże da się żyć bez tego na 15 calowym laptopie:). Jeśli ktoś koniecznie potrzebuje integracji z tymi serwisami polecam Flux, chociaż kiepsko rozwiązana jest w nim obsługa myszki, na przykład nie zawsze działa scroll(sic!) oraz ustawienie artykułów nie jest tak przejrzyste moim skromnym zdaniem.

2.Youtube+

Swoista „nakładka” na Youtube. Można logować się do swojego konta, korzystać z wyszukiwarki no praktycznie wszystko to, za co kochamy youtube. Dodatkową opcją jest ściąganie klipów czy mp3 na dysk, czego chyba nie powinienem polecać:).Poza tym zauważyłem, że ta opcja jak na razie nie działa lub nie potrafię jej uruchomić. Aplikacja pozwala udostępniać filmiki za pomocą wbudowanego w Windows 8 mechanizmu.

3.ReadMe Later!

Aplikacja pozwala zapisywać za pomocą przycisku udostępniania artykuły filmiki itp. Jej największą wadą jest brak integracji z jakimkolwiek serwisem, zapisane artykuły otwierają się w domyślnej przeglądarce. Jeśli jednak komuś to nie przeszkadza to appka sprawuje się świetnie. Alternatywa to Read It Better, która jest zintegrowana z Readability. Artykuły otwierany są w aplikacji i wyświetlany jest sam tekst. Nie wiedzieć, czemu aplikacja czasem się nie włącza i udostępnianie też nie działa do końca poprawnie, także jak na razie polecam ReadMe Later.

4.Metro Commander

W jednym zdaniu jest to uboższy Total Commander w wersji Modern Ui. Całkiem dobrze się sprawdza do podstawowych czynności, na plus można zaliczyć integracje ze Skydrive.

5.G Maps

Aplikacja Mapy od Microsoftu zrobiła na mnie dobre wrażenie jednak, gdy zobaczyłem, że moją miejscowość przykrywają chmury(sic!) postanowiłem poszukać alternatywy. G Maps ma te same funkcje, co przeglądarkowa wersja map Google typu wyszukiwanie, tras sprawdzanie lokalizacji. Do wad możemy zaliczyć poprawne wyświetlanie menu wyszukiwanie tras tylko w trybie pełnoekranowym i trochę dłuższe wczytywanie mapy niż w wersji przeglądarkowej. Niektórzy narzekają, że aplikacja potrafi się zamknąć przy niektórych czynnościach no, ale jak spora cześć programów w Windows Store dopiero „raczkuje” :).

6.Google Search

Bardzo ładna aplikacja wprost od googla, która jeszcze bardziej upraszcza wyszukiwanie. Posiada możliwość wyszukiwania głosowego, logowania na swoje konto Google, a strony otwierają się bezpośrednio w aplikacji. Pozycja obowiązkowa chyba, że ktoś woli męczyć się z Bingiem ;).

7.Translatica

Tłumacz wykorzystujący Wielki Słownik PWN i silnik tłumaczący Translatica 7 Server. Dostępne tłumaczenia z języka rosyjskiego, angielskiego, niemieckiego na polski i odwrotnie. Jeśli ktoś potrzebuje więcej języków polecam Translator Pro lub Language Translator, które wykorzystują silnik tłumaczący Microsoftu.

8.StumbleUpon

Aplikacja, dzięki której wyszukujemy ciekawe strony, obrazki itp. podając nasze zainteresowania typu muzyka, piwo, technologie. Idealna rzecz dla leniwych studentów, którzy przeglądnąwszy swoje ulubione serwisy nie mają co robić, bo po co się uczyć ;). Gdy utworzymy konto każdą ciekawą rzecz możemy polubić lub udostępnić, co idealnie sprawdza się z aplikacją ReadMe Later.

9.To-dos

W prostocie siła jak to mawiają, dlatego aplikacja ta dość sporą chwile była na głównej stronie sklepu Windows w kategorii polecane. To-dos to dość prosty programik pozwalający pisać listę rzeczy do zrobienia, która wyświetlana jest na kafelku. Oczywiście mamy możliwość odhaczania rzeczy już zrobionych.

REKLAMA

10.Skype

Zazwyczaj przy wideorozmowach korzystałem z Facebooka czy Google Plus, jednakże prostota i ładny interfejs nowego Skype przekonała mnie do zmiany nawyków. Za duża zaletę aplikacji uważam możliwość przypięcia jej z boku ekranu, dzięki czemu w trakcie rozmowy możemy zajmować się czym innym, choć granie w fife podczas rozmowy z dziewczyną nie jest zbyt dobrze przez nią postrzegane ;).

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA