REKLAMA

Zmiany na SpidersWeb, działanie na żywym organiźmie

05.09.2012 19.22
Zmiany na SpidersWeb, działanie na żywym organiźmie
REKLAMA
REKLAMA

Od dwóch trzech dni dostrzegam różne problemy na SpidersWeb, w związku z pewną reorganizacją układu oraz poszerzeniem elementów/dodatków.

Nie jestem webmasterem czy też grafikiem, a jedynie pomniejszym administratorem systemów bądź testerem, miałem jednak okazje uczestniczyć/kierować zespołem odpowiadającym za zmiany kilku serwisów, for w związku z czym właśnie ten post.

Od zawsze kierowałem się jedną zasadą – nie działamy na żywym organizmie. Dbałem aby wszystko odbywało się na kopii w ramach „poligonu doświadczalnego” gdzie developerzy oraz graficy prezentowali swoje zmiany. Po tym następował okres intensywnych testów z wykorzystaniem różnych systemów oraz przeglądarek aby zapewnić jak najlepsze działanie w wersji produkcyjnej (chociaż nie zawsze udawało się ustrzec błędów, ale tylko tych pomniejszych).

Innym elementem, gdyby szef bądź sam zespół wyraził zgodę, było zapraszanie do testów określonej grupy, aktywnych użytkowników. Ich konstruktywne opinie nie raz potrafiły odmienić losy wprowadzanych zmian.

Nie rozumiem więc, dlaczego tak duża platforma blogowa jak SpidersWeb (ja pracowałem przy mniejszych projektach) nie stosuje się do tego typu zasad tylko wdraża nowości. Błędy nie są małe, zarówno na głównej (rozwalające się wpisy, brak dostępnej listy wpisów), jak i na Blog forum (po zalogowaniu brak widoczności własnych wpisów).

Może drogie kierownictwo zastanowiło się nad tym bo naprawdę źle to wygląda.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA