REKLAMA

Wyjdź z domu - zabierz ze sobą aplikację Walk and More

04.09.2012 13.49
Wyjdź z domu i zabierz ze sobą aplikację Walk and More
REKLAMA
REKLAMA

Program Walk and More to bardzo ciekawa propozycja zarówno dla osób, które lubią piesze wędrówki, jak i dla tych, którzy mają problemy z odejściem od komputera i potrzebują prawdziwie geekowskiego motywatora, aby przy wsparciu smartfona wyruszyć w teren i poznawać urokliwe miejsca. Dzięki aplikacji Walk and More doświadczymy swoistej kumulacji pozytywnych doznań wizualnych, gdyż będziemy mogli jednocześnie przemierzać na własnych nogach naszą piękną Polskę, a jednocześnie w telefonie odbędziemy wirtualny spacer po Barcelonie lub Paryżu.

Muszę przyznać, że gdy pierwszy raz uruchomiłem program Walk and More interfejs powalił mnie na kolana. Świetne grafiki przemyślany projekt i bardzo wygodna nawigacja sprawiły, że moja zabawa z tą aplikacją była i jest nadal niesamowitą przygodą. Żebyście nie myśleli, że przesadzam i w zamian za te pieśni pochwalne otrzymałem kawalerkę w Warszawie i dożywotni zapas plastrów na odciski, spójrzcie proszę na poniższe grafiki.

Tak – wiem – robią bardzo dobre pierwsze wrażenie. Co ważne, dalej jest nawet lepiej. Na początku musimy wybrać jedną z kilku ciekawych tras, a czekają na nas spacery po Paryżu, Barcelonie, Sycylii, wędrówka Śladem starożytnych, zwiedzanie Zamków Drakuli i na koniec coś nie tylko dla Forever Alone, czyli romantyczna przechadzka.

Następnie przed naszymi oczami pojawi się główny ekran aplikacji, a wraz z nim stylowy prędkościomierz . Przyrząd ten pozwoli nam na monitorowanie statystyk z naszej wędrówki i poinformuje nas między innymi o przebytej trasie, odległości pozostałej do osiągnięcia kolejnego punktu kontrolnego, czy też prędkości i czasie spaceru. Aplikacja podaje również średnią prędkość, z jaką się poruszaliśmy na danym odcinku.

Patrząc na powyższe zrzuty ekranu możecie mieć wrażenie, że Walk and More to prosta aplikacja, która nie może się równać z programami pokroju Endomondo. Macie rację, jednak Walk and More to zupełnie inny produkt, który został stworzony dla zupełnie innych użytkowników. Ideą tego projektu jest motywowanie Polaków aby zaczęli chodzić pieszo. Twórcy zachęcają nas do prowadzenia zdrowego trybu życia, a doskonałym początkiem do wprowadzenia drobnych zmian w naszym harmonogramie dnia mają być właśnie piesze wędrówki. Aby zabrać się za swoją kondycję nie musimy przecież od razu kupować rocznego karnetu na siłownię, czy super-mega-mini-siłowni z telezakupów Mango. Czasem wystarczy przejść na własnych nogach dystans, który zwykle pokonujemy siedząc w samochodzie, autobusie lub tramwaju. O to właśnie chodzi w Walk and More ta aplikacja jest po prostu stworzona dla zdrowia.

Muszę przyznać, że w całym tym projekcie odnalazłem coś, co zmotywowało mnie do działania. Jako rasowy geek i kanapowy obibok nie przepadam za długimi wycieczkami, dopuszczam jedynie rowerowe oraz te z psem, ale na tych drugich to nie ja nabijam licznik przebytych z prędkością światła kilometrów. Walk and More sprawiło, że z chęcią zabieram smartfona i uruchamiam ten program, gdy tylko gdzieś idę pieszo. Dodatkow pokonując codzienne trasy nie tylko przemieszczam się po mieście, ale odblokowuje również kolejne punkty kontrolne w mobilnej aplikacji. Takie wykorzystanie technologii w tzw. życiu codziennym bardzo mi odpowiada i zachęcam Was do przetestowania programu i wprowadzenia kilku zmian w sposobie, w jaki pokonujecie każdego dnia Wasze miasta i miasteczka.

W gronie pierwszych testerów tego mobilnego programu znalazł się również wybitny polski chodziarz Robert Korzeniowski. Jeżeli ten wielokrotny mistrz olimpijski mówi, że: “Chodzenie to coś więcej niż stawianie kroków. To prawdziwy marsz po zdrowie i niesamowita przygoda. Przekonajcie się o tym korzystając z aplikacji WalkAndMore”, to wiedzcie, że coś się dzieje. Aby nie być gołosłownym dodam również, że program ten był przez kilka dni numerem 1 w kategorii Health & Fitness w największym sklepie z mobilnymi aplikacjami, czyli w App Store. Walk and More wyprzedziło takie tytuły jak Endomondo czy Nike, a to chyba wystarczająca rekomendacja, aby przekonać Was do przetestowania programu.

Jeżeli jesteście gotowy podjąć wyzwanie rzucone przez twórców aplikacji koniecznie odwiedźcie stronę walkandmore.pl i zainstalujcie program Walk and More w swoich smartfonach z systemem iOS lub Androidem. Następnie wyjdźcie na spacer ze znajomymi albo z drugą połówką, zabierzcie ze sobą psa, smartfona i zdobywajcie kolejne punkty kontrolne.

Tylko nie zdziwcie się, jeżeli wrócicie do domu później niż planowaliście.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA