REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Spider's Web dla Windows Phone - prezentujemy naszą aplikację!

Spider’s Web długo pracował (i wciąż pracuje!) nad tym, by jego webowa wersja mobilna była jak najprzyjemniejsza w użytkowaniu. Nic jednak nie zastąpi komfortu natywnej aplikacji, dlatego też zdecydowaliśmy się we współpracy z Clever-Software na przygotowanie dedykowanej aplikacji mobilnej na platformę Windows Phone. Efekt końcowy, już dziś, możecie sprawdzić sami.

25.09.2012
9:00
Aplikacja Spider's Web dla Windows Phone
REKLAMA
253 interakcji
dołącz do dyskusji

Spider’s Web doskonale zdaje sobie sprawę, że znaczna część z jego Czytelników czyta go w biegu. Na uczelni, na przerwie, w drodze do pracy, w podróży. Na tablecie i na smartfonie. Dlatego też zdecydowaliśmy się im to nieco ułatwić. Od dziś każdy użytkownik Windows Phone może pobrać aplikację Spider’s Web, by mieć superwygodny dostęp do najnowszych wpisów.

REKLAMA

Stwierdziliśmy, że mamy większe ambicje, niż tylko stworzenie nakładki na mobilną wersję webową. Przytłaczająca większość aplikacji mobilnych, niestety, do tego się ogranicza. Jest fikuśny skrót do aplikacji, a po jej uruchomieniu otwiera się w (niezbyt) gustownej ramce mobilna wersja webowa portalu powiązanego z aplikacją. Spider’s Web oferuje nieco więcej.

Aplikacja trzyma się całkowicie założeń Modern UI. Postanowiliśmy zrezygnować z tysięcy ozdobników. Ma być ładnie, ale też prosto i przejrzyście, a także spójnie z wytycznymi Microsoftu na temat projektowania interfejsów.

7ee9d50a-4284-40a1-9c99-a3445e72a0a1

Główna kolumna, która wyświetla się po uruchomieniu aplikacji, to lista wszystkich wpisów. To najważniejsze miejsce w aplikacji. Tam wyświetlane są wpisy ułożone chronologicznie, od najnowszego. Każdy opatrzony jest tytułem, ilustracją otwierającą oraz datą dodania.

Spider’s Web jednak nie funkcjonuje jako spójna redakcja, o czym doskonale wiecie. Współpracujemy ze sobą, ale każdy z nas to indywiduum z odmiennym spojrzeniem na opisywaną tematykę. Dlatego też wprowadziliśmy filtrowanie po autorze. Wystarczy przewinąć kolumnę ze wpisami w lewo, a waszym oczom ukaże się lista blogerów, którzy piszą dla Spider’s Web. Tam możecie wybrać autorów, których wpisy szczególnie cenicie i wyświetlić wyłącznie ich teksty.

0de4cecd-4860-477b-ad1f-f4289fa86ed3

To jednak nie koniec. Po wybraniu danego wpisu pokazuje się wybrany przez was tekst (niespodzianka…),a na dole podręczne menu. Pierwsza ikona pozwala wam otworzyć dany wpis w przeglądarce internetowej. Czemu chcielibyście to zrobić, skoro bezbłędnie wyświetla się w aplikacji? Jeżeli tekst wam się szczególnie spodobał (tudzież macie ochotę zwymyślać autora trzy pokolenia wstecz i dwa naprzód), zawsze możecie chcieć zostawić komentarz. Niestety, na razie Disqus nie został zintegrowany z aplikacją, okazało się to trudniejsze, niż myśleliśmy. Sypiemy głowę popiołem. Na szczęście wiemy, że o naszych wpisach lubicie rozmawiać we własnym gronie. Do tego służą dwie następne kontrolki. Pierwsza z nich pozwala na wysłanie czytanego tekstu do dowolnej osoby za pomocą maila. Druga, chyba nieco ciekawsza, to przycisk służący do umieszczenia wpisu na portalach społecznościowych. Jeżeli więc masz konto Mesenger, lub na Facebooku, Twitterze lub LinkedIn, udostępnisz tekst z opcjonalnym swoim komentarzem na swoim profilu w raptem dwa dotknięcia palca. W tym na wszystkich wymienionych jednocześnie.

964c4157-3080-4d42-bc34-4762928257f2
REKLAMA

Aplikacja jest w pełni darmowa, nie wyświetla reklam. Testowaliśmy ją w naszym zamkniętym gronie i uważamy, że Clever-Software wykonał znakomitą robotę. Jeżeli jednak zauważyliście jakąś usterkę, zgłaszajcie śmiało: zarówno bezpośrednio nam, jak i poprzez formularz wewnątrz aplikacji.

Aplikacja dostępna jest w Windows Phone Store pod tym adresem.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA