REKLAMA

Smartype KeyView – klawiatura nie tylko dla fanów gadżetów

04.09.2012 11.10
Klawiatura z ekranem LCD - idealna dla osób mających problem z pisaniem bezwzrokowym jak i fanów gadżetów
REKLAMA
REKLAMA

Jak się okazuje w kwestii klawiatury komputera można jeszcze wymyślić coś ciekawego, a zarazem nie będącego jedynie fanaberią czy też udziwnieniem, a realnym rozwiązaniem mającym zwiększać komfort pisania przy pomocy komputera. Takim pomysłem jest klawiatura Smartype, która łączy w sobie tradycyjną klawiaturę znaną z naszych komputerów oraz maszyny do pisania.

Klawiatura od KeyView będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie opanowały jeszcze bezwzrokowego pisania na komputerze. Wystarczy się cofnąć pamięcią, aby przypomnieć sobie, jak męczące jest nieustanne patrzenie raz na klawiaturę, raz na ekran naszego laptopa czy też PC-ta.

Twórcy tego projektu pomyśleli właśnie o takich osobach i postanowili połączyć klawiaturę z wyświetlaczem LCD, na którym mamy podgląd na treści, jakie piszemy. Taka hybryda przypomina trochę w działaniu maszynę do pisania, w przypadku której nie trzeba było odrywać znacząco wzroku od klawiatury w celu sprawdzenia, czy nie popełniliśmy błędu.

To właśnie wyeliminowanie popełnienia „literówek” twórcy tej klawiatury przedstawiają jako jedną z jej zalet. Kolejne to również ograniczenie powtarzalnego ruchu naszego karku, który może powodować dolegliwości bólowe.

Chyba jedną z najciekawszych możliwości, jakie oferuje ta klawiatura jest wyposażenie jej w aplikacje do obsługi Facebooka oraz Twittera z poziomu wyświetlacza Smartype. Dodatkowo trzecia aplikacja dostępna dla tego urządzenia będzie dostarczała pełną gamę informacji o działaniu naszego komputera m.in. poziom wykorzystania pamięci RAM, monitorowanie pracy procesora, prędkość pobierania oraz wysyłania danych.

Aplikacje, jakie będzie wspierała ta klawiatura mogą okazać się kluczem do jej sukcesu. to właśnie wśród osób piszących bezwzrokowo. Nie ma co ukrywać – klawiatura prezentuje się bardzo ciekawie i zapewne niemal każdy miłośnik gadżetów zwróci na nią uwagę i będzie chciał ją posiadać.

Klawiatura od KeyView będzie już niedługo dostępna w przedsprzedaży (http://www.thesmartype.com/buy) niestety jej cena nadal nie jest znana, ale przecież dla prawdziwych fanów gadżetów nie odgrywa ona aż tak wielkiego znaczenia ;-).

 

Źródło: thesmartype.com, engadget.com, benchmark.pl

 

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA