REKLAMA

Polacy też potrafią – interaktywny stół stworzony w garażu!

07.09.2012 13.37
Polski interaktywny stół który powstał w garażu
REKLAMA
REKLAMA

Jak się okazuje – Polak potrafi. Słyszeliście zapewne o interaktywnych stołach? Najprościej ideę takich urządzeń można określić, jako zdjęcie ze ściany wielkiego ekranu dotykowego oraz zrobienie z niego stołu. Zastosowań takiego urządzenia może być co niemiara, ogranicza nas tylko wyobraźnia oraz dedykowane aplikacje.

Prezentacja takiego interaktywnego stołu odbędzie się podczas Pierwszego Międzynarodowego Forum Klastrów IT, które będzie miało miejsce 13-14 września w Eureka Technology Park w Dąbrowie koło Poznania.

Nie jest to zapewne pierwsze tego typu urządzenie na świecie, w Europie oraz prawdopodobnie w Polsce, ale ten stół jest chyba pierwszym, który powstał w zaciszu garażu.

Twórcami GLIPTable, bo tak nazywa się ten produkt, są Grzegorz Hibner, Krzysztof Liszyński i Przemysław Kozłowski. Składa się on z ekranu o przekątnej 48 cali dającego możliwość śledzenia ponad 40 punktów dotyku. Całość działa interfejsu urządzenia działa na systemie Windows 7. GLIPTable został również wyposażony w głośniki i moduły Wi-Fi oraz Bluetooth do komunikacji z interaktywnym stołem.

Podczas Forum odbywającego się za tydzień w Dąbrowie twórcy urządzenia będą poszukiwali pomysłów na nowe aplikacje, które pozwolą w pełni wykorzystać potencjał tego urządzenia oraz docelowo znaleźć inwestora chcącego wesprzeć projekt.

Już w tej chwili nie brakuje pomysłów jak wykorzystać to urządzenie do celów komercyjnych, np. przez firmy zajmujące się sprzedażą mieszkań, przez dealerów samochodów czy agencje interaktywne organizujące „burzę mózgów” nad interaktywnym stołem. Przy wykorzystaniu takich zdobyczy techniki pomysły na ich wykorzystanie ogranicza tylko fantazja projektantów. Równie dobrze GLIPTable może posłużyć jako centrum domowej rozrywki.

Co to by była za atrakcja – rozgrywka w interaktywną grę planszową przy zastosowaniu GLIPTable :-).

źródło: e-biurowce.pl

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA