REKLAMA

Polacy pragną elektronicznych udogodnień także w używanych samochodach

Jeśli pisze się o samochodach w kontekście nowych technologii, to zazwyczaj dotyczy to aut nowych. Jak wszyscy zdajemy sobie sprawę, nawet najmniejszy samochód z salonu to wydatek rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. Dlatego właśnie wtórny rynek wtórny jest olbrzymi i - jak się okazuje - coraz częściej kupujący używane samochody domagają się nowoczesnych rozwiązań technologicznych.

28.09.2012 14.30
Renault elektryczny samochod
REKLAMA

Serwis OtoMoto.pl będący jednym z największych w Polsce portali giełdowych przedstawił interesujący raport dotyczący preferencji Polaków, jeśli chodzi o wyposażenie samochodów nabywanych na rynku wtórnym. Poza typowymi rozwiązaniami mającymi podnieść komfort jazdy i bezpieczeństwo, jak ABS czy klimatyzacja, klienci poszukują także aut z innymi udogodnieniami elektronicznymi.

REKLAMA

Już 15% nabywców samochodów używanych zainteresowanych jest czujnikami cofania. To rozwiązanie niestety nadal nie jest standardem w wielu nowych modelach, a zdecydowanie ułatwia parkingowe manewry. Dla nabywców ważne są też: auto-alarm (44%) oraz immobiliser (75%). Autmatycznie włączające się wycieraczki podczas deszczu także są wciąż postrzegane za pewną nowinkę (18%). Sporym zainteresowaniem cieszy się również tempomat (25%) . Radio z odtwarzaczem CD to obowiązkowe wyposażenie aż dla 75% potencjalnych nabywców. Tylko 10% klientów poszukuje fabrycznej nawigacji satelitarnej.

Nowoczesne technologie wchodzą do naszych samochodów coraz głębiej, coraz częściej też wymagamy ich od pojazdów. Przyzwyczailiśmy się, że elektronika w samochodzie musi być, choć często to ona właśnie podwyższa awaryjność pojazdów. W raporcie nie wspomniano o zaawansowanych radioodtwarzaczach, ale i one zyskują na popularności. Chcemy korzystać z naszych smartfonów podczas jazdy, słuchać z nich muzyki czy korzystać z funkcji głośnomówiącej.

REKLAMA

Bardzo ważne dla branży motoryzacyjnej i technologicznej jest fakt, że potrzebę takich rozwiązań widzą już nie tylko nabywcy samochodów wprost z salonu, ale także ci, którzy zakupią auto z drugiej ręki. Dobrze jest, że także producenci wszelkich akcesoriów nie próżnują i nawet do starszych pojazdów dokupić można zaawansowane radioodtwarzacze, czy też zainstalować nawigację satelitarną tak, by komponowała się z resztą wnętrza.

W końcu technologia nie jest zarezerwowana dla bajecznych samochodów błyszczących z targów motoryzacyjnych, czy też tylko najlepszych i najdroższych smartfonów czy komputerów. Pewne rozwiązania można też znaleźć także w modelach za rozsądne pieniądze.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA