REKLAMA

Nokia 808 PureView popsuła premierę nowych Lumii

07.09.2012 16.55
Nokia 808 PureView
REKLAMA
REKLAMA

Na początku lipca w moje ręce wpadła Nokia 808 Pure View, którą miałem okazję się chwilę pobawić. Skupiłem się na testach kamery i aparatu fotograficznego, które są niekwestionowanymi atutami tego smartfona. Jakość wykonywanych zdjęć i kręconych filmów znacząco przewyższyła moje oczekiwania i z niecierpliwością czekałem na nowe urządzenia z technologią Pure View. Oczywiście myślałem wtedy o telefonach z systemem Windows Phone 8, bo nie miałem zamiaru kupować telefonu za 2600zł z martwym Symbianem na pokładzie. Po wczorajszej konferencji wiem jedno, 808 Pure View była niepotrzebna i okazała się tylko kolejną pomyłką Nokii.

Po premierze Nokii 808 Pure View, która była prawdziwym hitem i całkowicie zaskoczyła dziennikarzy, blogerów oraz konkurencję, cały świat czekał na jakiś normalny telefon z takim aparatem. Nie da się ukryć, że nowy system Nokia Belle jest całkiem stabilny i wygląda nie najgorzej. Jednak fakt, anulowania i wstrzymania kolejnych aktualizacji, mała liczba nowych ciekawych aplikacji w mobilnym sklepie oraz brak szans na nawiązanie kontaktu wzrokowego z największymi konkurentami, całkowicie zdyskwalifikowały szansę na zdobycie znaczącego udziału w rynku.

Rewelacyjny aparat 41Mpix z optyką Carla Zeissa wzbudził tak wiele pozytywnych emocji, że na każdym kroku, można było spotkać komentarze i deklaracje w stylu: “Czekam na Lumię z Pure View” lub “Nokia z Windows Phone 8 i PureView to będzie mój następny telefon”. Sam zastanawiałem się nad tym, czy nie zdradzić Androida, na rzecz tak mocarnego smartfona z najnowszym systemem Microsoftu i przełomowymi rozwiązaniami fotograficznymi Pure View.

Przedwczoraj poznaliśmy nową Nokię Lumia 920, która również jest nosicielem technologii Pure View. Jednak Finowie rozczarowali wszystkich fanów i umieścili w nowym flagowcu aparat o rozdzielczości 8Mpix. Może głupio to zabrzmi, ale to TYLKO 8Mpix. Oczywiście wszyscy już wiemy, że to nokiowe 8 jest lepsze niż każde 8 u konkurencji, ale mimo wszystko to nieporozumienie. Ludzie kupują oczami, porównują specyfikację i oczekują postępu technologicznego.

Zagrywka Nokii jest słaba marketingowo. Jak teraz można sprzedać nowego hi-enda, który ma znacznie gorszy aparat fotograficzny niż słuchawka ze starym Symbianem? Nie będzie łatwo. Okazuje się, że Nokia 808 Pure View była niepotrzebna. Narobiła hałasu i szumu , aby później rozczarować przy premierze następnych Lumii. Ludzie podświadomie oczekują czegoś nowego, lepszego i większego. Finowie pokazali nam rewelacyjną technologię, aby później zacząć sprzedawać jej namiastkę. Czuję się trochę nieco zawiedziony.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA