REKLAMA

Orange z internetem i telewizją n - tuż przed fuzją z Cyfrą+

20.09.2012 11.30
N z Orange, wkrótce fuzja Cyfry+ oraz telewizji N
REKLAMA
REKLAMA

Usługi łączone to aktualnie jeden z najważniejszych elementów ofert operatorów telekomunikacyjnych i telewizyjnych. Dostawcy prześcigają się w „atrakcyjnych” promocjach na wspólny abonament z telewizją, Internetem oraz telefonią. Na ogół taką oferte przygotowują firmy w ramach swojej oferty, coraz częściej spotykamy się jednak z ofertami łączonymi. Ostatnio Play rozpoczął współpracę z Cyfrą+, natomiast od wczoraj można kupić telewizję n wraz z Internetem mobilnym od Orange.

Telewizja n próbowała oferować usługi łączone już dawno temu, w tym celu porozumiała się z Netią, jednak z zapowiedzianej współpracy niewiele wyszło. Nie udało się zaoferować telewizji IPTV i wspólnych pakietów. Netia przygotowała sama całkiem atrakcyjną Telewizje Osobistą, natomiast platforma n zwróciła się w stronę Telekomunikacji Polskiej.

Współpraca z TP, a obecnie Orange, opierała się przede wszystkim na stworzeniu pakietu kanałów Witaj, który oferowany był w ramach wideostrady, a ostatnio także w postaci usługi Triple-play FunPack HD, którego zapewne wszyscy doskonale kojarzą ze świetnych reklam Serca i Rozumu. W salonach Orange można było także kupić telewizję na kartę HD.

Teraz nowe promocje są dostępne w punktach sprzedaży platformy n, w telefonicznym centrum obsługi oraz na stronie platformy. Łącznie jest to 6 promocji oferujących pakiety telewizyjne oraz mobilny Internet od Orange. Sama promocja wydaje się być całkiem atrakcyjna ze względu na krótkie 12 miesięczne umowy w przypadku oferty za 79 zł lub 89 zł. W tej tańszej abonent otrzyma internet z pakietem 2GB danych, w droższej aż 8 GB. W promocji dodawany jest modem USB od Nokii za 49zł. Mankamentem jest jedynie brak możliwości wyboru turbodekodera oferującego większy dysk i wygodniejszy interfejs użytkownika. Dodatkowo dostępne są warianty bez modemu oraz oferta 24 miesięczna, która nie wydaje się być aż tak atrakcyjna. Przez pierwszy rok trwania umowy abonament będzie wynosił co prawda tylko 59 złotych, jednak przez kolejne 12 miesięcy kwota ta wzrośnie, aż do 99 złotych.

Nowa promocja to początek jesiennej ofensywy platform satelitarnych. Do końca tego roku wydarzy się jeszcze wiele. W ubiegłym tygodniu UOKiK wyraził zgodę na fuzję Cyfry+ oraz platformy n. Prawdopodobnie jeszcze przed świętami zobaczymy wspólną ofertę połączonych nadawców. To powinna być prawdziwa gratka jeśli chodzi o pakiety premium. Szczegółów jednak nadal brak. Pewne jest też, że połączone podmioty będą starały się zaoferować usługi łączone w porozumieniu z innymi partnerami. Pytanie, czy będzie to Play, czy może Orange. Nadal nawet nie wiemy, pod jaką nazwą występować będzie połączona platforma.

Ta fuzja to wciąż wiele niepewności, głównie dla abonentów. Praktycznie nie będzie szans na wojny cenowe pomiędzy Cyfrowym Polsatem, a nowo powstałą platformą. Niepewny jest także rozwój oferty i technologii. Przy decyzji o skorzystaniu z promocji, którejś z platform warto mieć to na uwadze.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA