REKLAMA

Jest nowy iPhone! To iPhone 5

12.09.2012 17.20
iPhone 5 posiada 4 calowy wyświetlacz retina, został również znacznie odchudzony
REKLAMA
REKLAMA

Apple właśnie prezentuje nowego iPhone’a 5. Nowy iPhone, w odróżnieniu od poprzedników, ma aluminiowy tył. To najcieńszy i najlżejszy iPhone dotychczas – 7,6 mm grubości, 18% cieńszy od poprzedników i waży 112 gramów. Ma ekran Retina 326 ppi, jednak przekątna to 4 cale, a stosunek  krawędzi to 16:9.

Co ciekawe aplikacje będą automatycznie skalowane do nowego ekranu tak, żeby obecne aplikacje wyglądały i działały w sposób, w jaki chcieli deweloperzy.

Ekran iPhone’a 5 jest 33% cieńszy, niż poprzedników, a dzięki nowych technologiom ma lepiej działać w słońcu i odwzorowywać kolory.

Poza tym nowy iPhone będzie obsługiwał także LTE, HSPA i DC-HSDPA. Całość zintegrowana jest w jednym chipie odpowiedzialnym za łączność z siecią, ale też głosową, i wspierana przez dynamiczną antenę.

iPhone 5 działał będzie pod kontrolą procesora A6. W porównaniu do A5 jest to 2x szybsze CPU oraz 2x szybszy procesor graficzny. Mimo zwiększenia mocy procesora, jego wielkość zmniejszyła się o 22%.

Bateria według Apple ma pozwalać na  8 godzin rozmów po 3G lub przeglądania sieci po LTE, 10 godzin przeglądania sieci po WiFi i 225 godzin w stanie stand-by.

Aparat iPhone’a 5 ma rozdzielczość  8 megapikseli. Ma lepiej radzić sobie w kiepskim oświetleni i wykonywać zdjęcia 40% szybciej niż poprzedni iPhone.

Kamera dzięki Shared Photostreams pozwoli na szybkie dzielenie się zdjęciami, ale w końcu obsłuży też wysokiej rozdzielczości zdjęcia Panoramiczne. Aparat nagra też wideo w 1080p i wykona zdjęcia podczas nagrywania filmu, a dzięki 3 mikrofonom audio będzie naprawdę krystaliczne.

Przednia kamerka też została odświeżona. Dzięki niej będzie można prowadzić wideorozmowy w rozdzielczości 720p, nie tylko po WiFi, ale też po 3G i LTE.

Lightning to nowy dock connector, jak wszyscy się spodziewali, mniejszy, 8-pinowy. Mimo wszystko Apple stawia na bezprzewodowe rozwiązania – bluetooth, AirPlay i iCloud. Użytkownicy mają nie martwić się kompatybilnością z poprzednim, 30-pinowym wejściem – przejściówki pozwolą na połączenie z nowym dockiem.

Apple przy okazji iPhone’a 5 prezentuje oficjalnie znany już wcześniej, iOS 6. Apple postanowił zrezygnować z map Google’a i postawić na „swoje” rozwiązania, oparte na zakupionych firmach i współpracy z trzecimi podmiotami. Najważniejsza jest nawigacja turn-by-turn dostępna w iOS za darmo, dająca możliwość wyświetlania na lockscreenie. Apple chwali też nowe mapy za wysokiej jakości zdjęcia satelitarne i prostą nawigację multitouch.

Poza tym Tim Cook przypomina o innych nowościach w iOS – możliwości współdzielenia kart z mobilnego Safari z przeglądarką na Macu, możliwości tweetowania z centrum powiadomień, funkcji VIP w aplikacji mailowej – dzięki czemu można stworzyć osobną kategorię dla najważniejszych kontaktów, czy aplikacji Passbook do biletów, kuponów czy zniżek.

Shared Photo Streams pozwoli na łatwe podzielenie się zdjęciami ze znajomymi, którzy otrzymają powiadomienie o dostępności zdjęć i będą mieli możliwość na przykład ich komentowania.

W iOS 6 znacznie ulepszono też głosowego asystenta, Siri. Siri potrafi teraz precyzyjniej odpowiadać na pytania, lepiej rozumie polecenia i potrafi uruchamiać aplikacje po komendzie głosowej. Co ciekawe przez Siri będzie można wysłać też status na Facebooka, a sam Facebook zostanie jeszcze mocniej zintegrowany z systemem.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA