REKLAMA

Nowe iPody, iTunes i słuchawki - odtwarzacze mają się dobrze!

12.09.2012 19.16
Nowe iPody, iTunes i słuchawki – odtwarzacze mają się dobrze!
REKLAMA
REKLAMA

Poznaliśmy już nowego iPhone’a 5. Tuż po głównym bohaterze tego wieczoru, przyszła pora na przedstawienie odświeżonej wersji platformy iTunes oraz nowych iPodów. Apple zaprezentował również zmieniony interfejs iTunes, który zadebiutuje już 19 września wraz z oficjalną premierą systemu iOS 6.

Aż 2/3 wszystkich pobrań z iTunes jest dokonywanych z poziomu urządzeń z iOS. Dodatkowo na każdego użytkownika iPhone’a przypada ponad 100 zainstalowanych mobilnych gier i programów. To bardzo dobry wynik, którego bez wątpienia mogą zazdrościć Apple’owi wszyscy konkurenci, bez względu na to z jakim systemem operacyjnym się utożsamiają.

Odświeżony iTunes to między innymi nowy design oraz nowe ciekawe funkcje pozwalające między innymi na sprawniejsze katalogowanie i przeszukiwanie zasobów muzycznych. Aplikacja desktopowa wyświetla się teraz równie dobrze w trybie okienkowym jak i w formie mini playera, z poziomu którego mamy np. możliwość zarządzania playlistami. Apple zwrócił uwagę na fakt, że interfejs aplikacji mobilnej jak i tej na Maki został ujednolicony.

350 milionów sprzedanych iPodów – ta liczba robi wrażenie na każdej osobie, która śledzi wiadomości ze świata nowych technologii. Apple zaznacza, że ich odtwarzacz muzyczny jest najpopularniejszym odtwarzaczem na całym świecie. Choć w ostatnich raportach sprzedażowych można było zauważyć znaczący spadek wpływów do kasy z tytułu handlu iPodami, powyższe dane mogą tylko potwierdzić fakt, że iPod jeszcze nie umarł.

Nowy iPod nano wygląda niczym malutki iPhone. Jest prostokątny i posiada stosunkowo duży ekran dotykowy o przekątnej 2,5″. Jest on również najcieńszym odtwarzaczem z rodziny nano w historii firmy. Schudł o 38% i jego grubość wynosi jedynie 5,4mm. Wyświetlacz wspiera technologię multitouch. Pod ekranem znalazł się klawisz home, którego doskonale znamy z iPhone’ów oraz iPadów. Odtwarzacz jest mały, zgrabny i co najważniejsze dostępny w siedmiu różnych kolorach. iPod nano pozwala również na odtwarzanie materiałów wideo oraz został wyposażony w radio FM i moduł Bluetooth. Dzięki temu ostatniemu dodatkowi nowego iPoda bez trudu połączymy z bezprzewodowymi słuchawkami stereo, zestawem audio lub systemem głośnomówiącym w samochodzie.

iPod touch to nie tylko najpopularniejszy odtwarzacz muzyczny Apple. To również znakomita przenośna konsola zapewniająca dostęp do do setek tysięcy aplikacji. Nowa generacja urządzenia została już tradycyjnie odchudzona- ma tylko 6,1mm grubości i waży jedynie 88 gramów. Przyznam szczerze, że jak na mój gust to nie jest to za dobre posunięcie. Jako użytkownik wcześniejszej wersji iPoda touch stwierdzam, że na tak cieniutkim urządzeniu bardzo ciężko się gra i niewygodnie go się trzyma. NA dłużą metę wyścigi w odchudzaniu iPodów mogą mieć więcej wad niż zalet. Nowy odtwarzacz otrzymał taki sam ekran jaki zaprezentowano dzisiaj w iPhone 5.

Podrasowaniu uległy również tak zwane „bebechy” i iPod touch 5gen. może pochwalić się dwurdzeniowym procesorem A5 oraz wydajniejszym układem graficznym. Wraz ze wzrostem szybkości CPU i rozmiarów wyświetlacza nie powinniśmy znacząco martwić się o czas pracy na jednym ładowaniu. Nowy iPod będzie grał dla nas bez przerwy przez 40 godzin, czyli dokładnie tyle samo ile jego grubszy poprzednik. Touch 5gen. będzie posiadał aparat fotograficzny o rozdzielczości 5Mpix z Autofocusem i lampą błyskową LED. Apple zapewnia, że jakość wykonywanych zdjęć znacząco wzrosła i deklasuje poprzednią generację tych urządzeń. Fotograficzne funkcje nowego dotykowego odtwarzacza podkreśla akcesorium nazwane iPod touch loop. Jest to pasek, który możemy przyczepić do iPoda, tak jak to zwykliśmy robić przy fotograficznych aparatach cyfrowych. Kamera do wideorozmów pozwala na prowadzenie połączeń w jakości HD 720p. Nowy touch posiada również Bluetooth 4.0 oraz WiFi w standardach b/g/n.

 

 

 

 

Wraz z nowym iTunes’em oraz iPodami poznaliśmy również nową wersję słuchawek od Apple. Proces projektowania trwał ponad 3 lata, co podobno zaowocowało idealnymi słuchawkami, które będą wygodne dla wszystkich użytkowników. Nie jestem zwolennikiem oceniania sprzętu audio na podstawie rycin oraz opinii wypowiadanych przez producenta, ale jedno jest pewne, nowy design robi wrażenie i bez wątpienia przypadnie klientom do gustu.

 

Na koniec tej części prezentacji Apple podało ceny nowych urządzeń z rodziny iPodów: iPod shuffle, $49. iPod nano, $149. Keeping the 4th gen iPod touch, 16GB at $199. New iPod touch, 32GB, $299.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA