REKLAMA

iPhone 5 - wideo recenzja Spider's Web

22.09.2012 09.42
wideo recenzja iPhone'a 5
REKLAMA
REKLAMA

iPhone 5 to bardzo ciekawe urządzenie. Kontynuacja legendarnej już linii, która całkowicie odmieniły rynek smartfonów, po raz pierwszy urosła i w tak znaczący sposób odmieniła swój rozmiar. Mam jednak wrażenie, że to nie do końca przemyślana zmiana: przez wydłużenie, ale nie rozszerzenie ekranu, iPhone 5 momentami wygląda groteskowo i „długaśnie”. To dlatego, że nie zwężono ramek na górze i dole, które są prawie takiej samej wielkości, jak w poprzednich modelach.

Przez to iPhone 5 mimo, że z ekranem o przekątnej 4 cale, ma wysokość niemal jednakową jak urządzenia ze sporo większymi ekranami – na przykład Galaxy Nexus z ekranem 4,65 cala czy HTC One X z ekranem 4,7 cala. Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że kolejną „rewolucją” od Apple w iPhone’ie nie 5s, a 6, będzie zmniejszenie właśnie tych ramek i spowodowanie, że iPhone będzie po prostu zgrabniejszy.

Dostałam też mnóstwo pytań o nowe słuchawki od Apple, EarPods. Słuchawki te są o tyle ciekawe, że nie są słuchawkami dousznymi, a zwykłymi „pchełkami” skonstruowanymi w nowy sposób. Na filmie mówię, że leżą w uchu wygodnie. To prawda, są wygodne,  ile trzymamy głowę prosto. Dziś przekonałam się, że przechylając głowę słuchawki nie są już takie stabilne.

Co do ich jakości nie mam zastrzeżeń, pod warunkiem, że nie będą kosztowały więcej, niż 100 zł. Do tej kwoty są to całkiem sensowne słuchawki, które odtwarzają dźwięk bardzo przyzwoicie, a na dodatek mają sporą zaletę – są jednoczęściowe, więc ryzyko, że przednia część się rozpadnie czy coś podobnego jest niskie.

Za pomoc w przygotowaniu materiałów dziękuję serdecznie Dominikowi Dolnemu!

Od lewej: Huawei Ascend P1 (4,3 cala), iPhone 5 (4 cale), sfatygowany Samsung Galaxy S (4 cale) i Samsung Galaxy Nexus (4,65 cala)

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA