REKLAMA

Druk 3d dla każdego

14.09.2012 18.50
Druk 3d dla każdego
REKLAMA
REKLAMA

Ostatnimi czasy, również na spider’sweb można było przeczytać sporo informacji o drukarkach i druku 3d. Świat obiegły informacje o wydrukowaniu pistoletu, który strzelał, kluczyków do popularnego modelu kajdanek czy jeżdżącego bolidu, który w 3d wydrukowała grupa studentów.

W Krakowie powstało świetne miejsce – Materialination, gdzie każdy może przyjść i na żywo zobaczyć pracującą drukarkę. Co więcej można przyjść z pomysłem albo gotowym modelem, a ekipa Materialination na pewno pomoże zmaterializować projekt. Jeśli nie jesteście biegli z programami do tworzenia obiektów 3d, zawsze można skorzystać z ogromnych zasobów darmowych bibliotek modeli takich jak na przykład www.thingiverse.com/ gdzie można znaleźć prawie wszystko. Możecie również liczyć na naszą świetną społeczność!

W Materialination zależy nam na budowaniu społeczności osób zainteresowanych eksperymentowaniem z drukiem 3d . Udostępniamy naszą drukarkę do wszelkich niekomercyjnych projektów i chętnie robimy to za darmo! Bierzemy udział i pomagamy w różnych inicjatywach i zawsze jesteśmy chętni do pomocy we wszystkich sprawach związanych z drukiem 3d, dlatego bardzo serdecznie wszystkich zapraszamy!

W Materialination obowiązuje 10 przykazań, których staramy się zawsze przestrzegać.

1. Jesteśmy po to żeby wzajemnie się uczyć, wymieniać wiedzą i inspirować.

2. Wspieramy kreatywność i eksperymenty , tolerujemy pomyłki. Jeśli masz pomysł, w którym możemy pomóc – pisz do nas śmiało!

3. Zapraszamy wszystkich początkujących – wszyscy kiedyś nimi byliśmy.

4. Nie ma złych pytań.

5. Jesteśmy transparentni.

6. Jesteśmy otwarci na wszystkich, którzy dzielą nasze wartości, szczególnie kiedy również dają coś od siebie.

7. Każdy może wnieść coś do naszej społeczności.

8. Wspieramy Creative Commons i otwartość. Linkujemy i współpracujemy ze wszystkimi, którzy chcą współpracować z nami. Wszystkim, którzy są tutaj żeby zarabiać pieniądze, chętnie pomożemy zbić fortunę, dzieląc się naszym doświadczeniem i kompetencjami naszej społeczności. Im bardziej wartościowa i użyteczna jest nasz społeczność, tym więcej możliwości do wspólnego bogacenia się!

9. Jesteśmy bardzo ambitni i przestrzegamy wysokich standardów. Chcemy stworzyć najlepszy ekosystem do nauki, dzielenia się i zabawy z drukiem 3d.

10. W grupie tkwi większy potencjał i jest zdecydowanie więcej zabawy niż w pojedynkę. Dlatego tworzymy społeczność.

Na blogu będziemy dodawać informacje, wpisy i przemyślenia na temat szeroko rozumianego druku 3d. Będziemy na bieżąco informować Was, co słychać u naszej społeczności i co świetnego udało się nam ostatnio wydrukować. Jeśli chcecie się z nami kontaktować, łatwo znaleźć nas na Fejsie: www.facebook.com/Materialination i Twitterze: @materialination

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA