REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Czego boją się producenci Androida, czyli troche o custom romach na przykładzie HTC HD 2.

Planując zakup nowego telefonu zauważyłem, że mimo długiego czasu użytkowania żaden producent nie ma mi nic do zaoferowania.

26.09.2012
19:57
Czego boją się producenci Androida, czyli troche o custom romach na przykładzie HTC HD 2
REKLAMA

Otwartość systemu Androida powoduje możliwość instalacji nieoficjalnej wersji Androida, które czasami działają nawet lepiej niż te oferowane przez producenta. Dlaczego więc producenci telefonów nie oferują aktualizacji, mimo iż kucharze mogą bez problemu ją zaoferować?

REKLAMA

Producenci mają do zaoferowania coraz mniej. Aktualnie mogą zachęcać do zakupu użytkownika zwiększając ekran, czy dodając nowe rdzenie. Musimy jednak pamiętać, że smartfony to jednak nie komputery i nasza kieszeń ma ograniczenia. Ekran telefonu już nie urośnie, dlatego uważam tworzenie stron mobilnych powinno nie być dodatkiem, a obowiązkiem. Producenci zastosowali taktykę przekonywującą użytkownika, że potrzebuje aktualizacji. Tak naprawdę wprowadzając nieznaczne zmiany, które mogłyby po prostu instalowanymi aplikacjami. Dlaczego więc ludzie nie aktualizują telefonów custom romami? Myślę, że taki rozwój sytuacji jest nie na rękę producentom.

Posiadam telefon HTC HD 2 i bez problemu wgrałem sobie najnowszą wersję Jelly Bean, która działa bardzo dobrze dla 3-letniego telefonu. Przez 3 lata nie nastąpił znaczący rozwój smartfonów tylko jego oprogramowania. Przez 3 lata nie musiałem zmieniać telefonu, gdyby nie otwartość musiałbym pewnie najpierw zainwestować w HTC Desire HD, a potem z braku aktualizacji w nową serie One. I tego właśnie boją się producenci telefonów, że wyprodukują telefon, który będzie wystarczający nawet dla wymagającego użytkownika. A producent nie będzie miał do zaoferowania nic oprócz nowego oprogramowania.

Widać to było na przykładzie premiery nowego iPhona jednak Apple zdecydowanie bezpieczniej dostarczają użytkownikom nowości. Ekran 4.0 cale potem, 4.3 potem … Mając duże pole do manewru.

Jak myślicie czy coś może jeszcze wywołać rewolucje w smartfonach? Dla mnie byłby to powiększany ekran do wielkości tabletu, ale to jest bardzo daleka przyszłość.

REKLAMA

Tutaj moje wideo o htc hd 2.

Ktoś jeszcze używa tego nieśmiertelnego telefonu?

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA