REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Coraz więcej Windows Phone 8. Oto HTC Accord

05.09.2012
9:00
HTC Accord - tajwański Windows Phone 8
REKLAMA
REKLAMA

Już chyba wszyscy fani technologicznego świata czekają na dzisiejszą premierę najnowszych smartfonów Nokii z Windows Phone 8. Gwoli przypomnienia, fińska firma twierdzi, że świetny Samsung Ativ S to dopiero wstęp do najlepszych telefonów z Windows Phone 8. Póki nie dowiemy się, czy są to puste słowa, możemy obejrzeć zdjęcia kolejnego telefonu z nowym systemem Microsoftu. Jest to HTC Accord, nowy flagowy smartfon HTC.

Telefon ten został wyposażony w 4.3-calowy ekran Super LCD o rozdzielczości 720×1280, który powinien być tak dobry jak w HTC One X. Oprócz tego znalazł się tu fenomenalny procesor Qualcomm Snapdragon S4 taktowany zegarem 1.5GHz, niestety tylko w wersji dwurdzeniowej. Oprócz tego znalazł się tu aparat fotograficzny z matrycą o rozdzielczości 8 Megapikseli, który może rejestrować materiał wideo w rozdzielczości 1920×1080. Kolejne dodatki zastosowane w tym smartfonie to moduł NFC i 16GB pamięci flash. Tą ostatnią można rozszerzyć za pomocą kart microSD.

Jak widać, smartfony z Windows Phone 8 coraz odważniej wchodzą na rynek. Wszystkie mają bardzo podobną specyfikację, jednak jest to typowe na samym początku cyklu życia systemu. Czym więc będą konkurować ze sobą? Przede wszystkim marką, wyglądam i dodatkowymi funkcjami. Póki co niestety nie widać tej rywalizacji, ale z całą pewnością premiera nowych Lumii sprawi, że nabierze ona tempa.

Interesująca wydaje się też cena nowych produktów. Póki co brak jakichkolwiek informacji na ten temat, jednak pewien sklep internetowy zamieścił cenę Samsunga Ativ S, która wyniosła 550  Euro z podatkiem VAT. Oznacza to, że na naszym rynku nowy telefon powinien kosztować około 2300 zł. Jest to cena zauważalnie niższa niż w przypadku flagowych konstrukcji z Androidem oraz iOSem, czyli Samsunga Galaxy S3, HTC One X oraz iPhone’a 4S. Jednak mimo wszystko pozostaje wysoka. To bardzo dobre zagranie, które pozycjonuje nowe telefony w najwyższej półce cenowej (a co za tym idzie, jakościowej), ale jednocześnie zachęca do ich kupna. Jeśli dodatkowo ekosystem składający się z Windowsa 8, Xboxa, SkyDrive’a i nowych smartfonów będzie działał co najmniej tak dobrze jak jego odpowiednik od Apple’a, może okazać się, że wszystkie nowe produkty korzystające z rozwiązań Microsoftu okażą się hitami sprzedażowymi.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA