REKLAMA

Chiny najszybciej rozwijającym się rynkiem iOS i Android.

02.09.2012 16.42
Chiny najszybciej rozwijającym się rynkiem iOS i Android.
REKLAMA
REKLAMA

Jeden z najnowszych raportów, dowodzi, że Chiny są jednym z najszybciej rozwijających się rynków urządzeń z Androidem i iOS.
W ciągu roku (od lipca zeszłego do lipca obecnego roku) odnotowano wzrost na rynku Androida oraz iOS o oszołamiające 401%!!
To, że kraj ten odnotował taki wzrost w ostatnim roku, nie oznacza, że prowadzi w rankingu. Oczywiście, pierwsze miejsce zajmuje USA gdzie występuje 165 milionów aktywnych użytkowników. Chiny natomiast uplasowały się na drugim miejscu z wynikiem 128 milionów. Na trzecim miejscu możemy znaleźć Wielką Brytanię, z odległym wynikiem 31 milionów aktywnych użytkowników. Pierwszą piątkę zamykają Korea Południowa (28 mln) oraz Japonia (22mln).
Biorąc pod uwagę wielkość takiego kraju jak Chiny oraz liczbę ludności, kwestią czasu jest zajęcia przez ten kraj pierwszego miejsca. Szacuje się, że ma to nastąpić już w grudniu.
Wiadomo, że im większy kraj tym więcej jego mieszkańców oraz większy popyta na dane dobro. Dlatego też zbadano liczbę aktywnych urządzeń w stosunku do liczby osób dorosłych (15-64 lata). O to pierwsza trójka:
1.Singapur – 92%
2.Hong Kong – 87%
3.Szwecja – 86%

Ciekawe jest czy jak by zestawić liczbę aktywnych urządzeń w danym kraju, które pracują na Androidzie oraz iOS dostaniemy listę identyczną z listą krajów o największym GPA (PKB).

Ranking został przygotowany przez firmę Flurry.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA