REKLAMA

Aż 14 funkcji nowego iOS 6 będzie niedostępne dla Polaków

13.09.2012 12.16
Siri wciąż niedostępne dla Polaków - to najwieksza bolączka iOS 6
REKLAMA
REKLAMA

Nie ucichły jeszcze echa wczorajszej konferencji Apple oraz prezentacji nowego iPhone’a. Jednak warto już teraz przyjrzeć się najnowszej odsłonie iOS oraz funkcjom jakie oferuje, gdyż nie wszystkie one będą dostępne w każdym kraju.

Według informacji podanych przez Apple, aż 24 funkcje, które zawiera najnowsza odsłona iOS, nie są dostępna dla mieszkańców poszczególnych krajów. Z tej grupy tylko z 10-ciu funkcji będzie można korzystać w Polsce.

 

 

To mniej niż 50%! Największy wpływ na tak kiepski wynik ma niedostępność Siri w naszym ojczystym języku. Co za tym idzie, duża część możliwości jakie tak naprawdę daje ostatnia „emjzing” rzecz zaprezentowana przez Apple, nie jest dla nas dostępna. Nie ukrywam, że wczorajsza premiera mocno mnie rozczarowała i uważam, że Siri było ostatnią rzeczą, która oczarowała osoby czekające na iPhone’a kolejnej generacji.

To właśnie Siri czyni, w mojej ocenie, iOSa tym czymś, co w ostatnim czasie kusiło klientów do zakupu smartfona Apple. Niestety przy pomocy Siri nie zarezerwujemy stolika w restauracji, nie wyszukamy informacji o repertuarze w pobliskim kinie – przynajmniej komunikując się z Siri w języku polskim.

To duży minus, który chyba nie tak prędko zostanie przez Apple naprawiony. Śmiem nawet stwierdzić, że w ciągu kolejnych 2-3 odsłon iOSa Siri może nie zyskać wsparcia dla języka polskiego. Więc nici z tak efektownych scen, jakimi kusi nas Apple, przynajmniej nie w wykonaniu “Kowalskiego” w kraju nad Wisłą.

Rozbrat z mapami od Google może nie okazać się aż tak bolesny, jak się można było tego spodziewać. Niemal wszystkie funkcje map od Apple będą dostępne dla Polski. Jednakże trochę zawodzi brak wizualizacji budynków w 3D. Znów pozostaje pytanie, kiedy, o ile w ogóle, Apple pofatyguje się, aby takowe przygotować dla największych miast Polski.

Generalnie rzecz ujmując – nie jest tragicznie. Ale dobrze też nie jest. Większość zmian w nowym telefonie Apple skupiła się na jego „fizyczności”, że pozwolę sobie tak to określić. iOS jest sukcesywnie dopracowywany oraz uzupełniany o nowe funkcje. Jednakże to co najbardziej działa na wyobraźnie klientów – Siri, wciąż pozostaje niedostępne dla Polaków.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA