REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Apple nie chciał, to Polak zrobił sobie sam! Siri w końcu mówi po polsku

Pamiętam emocje, jakie udzielały się fanom nowych technologii po premierze nowego iPhone’a z Siri na pokładzie. Wiele osób od samego początku ubóstwiało głosową asystentkę od Apple, ale jednocześnie mocno ubolewało, że nie umie mówić po polsku. Prognozowano, że do czasu premiery polskojęzycznej Siri minie kilka lat. Jednak to już koniec wyczekiwania - dzisiaj cieszę się i to podwójnie, raz, że jabłkowa asystentka zaczyna mówić po polsku, a dwa, że znowu mogę powiedzieć, „Polak potrafi”!

08.09.2012
23:16
Apple nie chciał, to Polak zrobił sobie sam! Siri w końcu mówi po polsku
REKLAMA
221 interakcji
dołącz do dyskusji

Sandra - tak deweloper ochrzcił swój projekt - jest polskojęzycznym serwerem Siri. Twórca projektu jest Polakiem, który mieszka w Niemczech, przynajmniej tyle udało mi się wywnioskować robiąc rozeznanie w temacie, i przygotował Siri po Polsku, które nie korzysta z serwerów Apple'a.

REKLAMA

Aplikacja wydaje się być całkiem funkcjonalna i pozwala na większą część tego, co potrafi prawdziwa głosowa asystentka znana z iPhone’ów. Program bez problemu odpowie na pytanie o to, gdzie się znajdujemy, jak mamy dotrzeć do określonego celu lub gdzie znajdują się najbliższe restauracje McDonald’s. Sandra zna również odpowiedź na odwieczne pytanie: “Czy będę dzisiaj potrzebował parasolkę?”. Brzmi niewiarygodnie? Obejrzyjcie koniecznie poniższe wideo, na którym twórca programu prezentuje jego możliwości.

Niestety nie mam szczegółowej wiedzy odnośnie tego, czy aplikacja oferuje wszystkie funkcje i możliwości oryginalnej Siri. Rozumiem, że działa na bazie polskojęzycznego serwera. W komentarzach na YouTubie autor pisze, że niebawem zakończy się okres beta testów, ale potrzebuje na to jeszcze nieco czasu, gdyż ma pewne problemy z Wolfrahm Alpha. Licznik na stronie projektu wskazuje, że właśnie dzisiaj zakończą się beta testy, więc niebawem możemy spodziewać się pełnego upublicznienia projektu i oficjalnej jego prezentacji.

Już teraz Sandra odpowiada na takie pytania jak:

Gdzie Jestem?
Jak dostać się do Warszawy?
Gdzie jest następna Biedronka?
Jaka jest pogoda w Warszawie?
Jaka jest dzisiaj pogoda?
Potrzebuję dzisiaj Parasolkę?
Gdzie leży Polska?
Kim jest Bronisław Komorowski
Przypomnij mi kupić Mąkę.
Która Godzina?

Jeżeli chcecie przetestować polski serwer (Jailbreak jest wymagany) skorzystajcie z poniższych danych:

REKLAMA

Spire Port:
Certyfikat: https://www.dropbox.com/sh/87wkfiqfnxz67bq/QjQVeF0QDL/ca.pem
Repo:

Jeżeli tylko natrafimy na nowe informacje związane z rozwojem polskiego Siri, to opublikujemy je na łamach Spider’s Web.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA